Marvel vo filme #14

Aj keď sa aktuálne všetko točí okolo Jokera a aj táto Marvel rubrika mu to praje, objavujú sa samozrejme aj novinky z Marvel univerza. Poďme sa teda pozrieť, čo posledné dni vírilo hladinu a fanúšikovia Marvelu by o tom mali byť informovaní.

Vyzerá to tak, že leví podiel na návrate Spider-Mana do MCU má jeho predstaviteľ Tom Holland. Podľa informácií The Hollywood Reporter to bol práve on, kto „tlačil“ na CEO Disney Boba Igera a šéfa Sony Pictures Toma Rothmana. Celé sa to malo odohrať po Hollandovom emocionálnom výstupe na Disney D23, kde sa začal na obe spoločnosti vyvíjať potrebný tlak. Je otázne, nakoľko je táto fáma reálna a nakoľko bol tlak Toma Hollanda dôležitý. Isté ale je, že Spider-Man je tam, kde má byť a svoj podiel na tom určite má aj predstaviteľ pavúčieho hrdinu.

Kanadská organizácia WorkSafeBC, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou pri práci, skonštatovala, že pri úmrtí kaskadérky pri natáčaní filmu Deadpool 2 v roku 2017, bolo porušených množstvo bezpečnostných predpisov. Pripomeniem len, že kaskadérka zomrela pri havárii na motorke. Výsledkom vyšetrovania bude pravdepodobne pokuta.

Pomaly sa blíži sezóna ocenení a Disney berie ako jeden zo svojich veľkých tromfov aj film Avengers: Endgame. V rámci odovzdávania Oscarov by s týmto filmom štúdio rado zabodovalo hneď v niekoľkých kategóriách, avšak jedna, s ktorou sa rátalo, chýba. Robert Downey Jr. nefiguruje medzi odporúčanými nomináciami na najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Je to prekvapennie, keďže pred pár týždňami sa vyjadrili aj bratia Russovci, že Downey by mal toto ocenenie získať. Downey pomáhal MCU rozbehnúť a jeho výkon v Endgame bol obdivuhodný, a tak by minimálne zvažovanie nominácie, prípadne samotná nominácia, nebola úplne mimo. Na obrázku si môžete pozrieť všetky odporúčané nominácie.

Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Taxikár, Zúriaci býk, Prekliaty ostrov, Letec) podľa svojich nedávnych vyjadrení nepatrí medzi fanúšikov MCU. Prehlásil totiž, že filmy od Marvel Studios neberie ako plnohodnotné filmy, ale ako zábavné atrakcie pre pobavenie. Priznal ale aj to, že žiadny film za posledné 3 roky nevidel a môže sa tak mýliť. Podľa jeho pohľadu sú však všetky filmy na jedno kopyto. Na toto vyjadrenie reagoval režisér James Gunn (Guardians of the Galaxy 1, 2), ktorý považuje Scorseseho za jedného zo svojich TOP 5 režisérov. Scorseseho vraj bránil, keď ho mnohí odsudzovali za jeho film Posledné pokušenie Krista a preto ho mrzí, že ho za jeho filmy haní. Na Scorseseho ale názor nezmení a na jeho pripravovanú novinku Irishman sa teší.

Podobné vyjadrenia od režisérov zo „starej školy“ nie sú nič výnimočné. Podobne sa už vyjadrili aj Steven Spielberg, James Cameron, Woody Allen a ďalší.

Martin Scorsese

Svoj názor na „kauzu Scorsese“ vyjadril v rozhovore pre Variety aj Samuel L. Jackson. „Myslím si, že je to ako povedať, že Bugs Bunny nie je zábavný. Filmy sú filmy. Nie všetci zase majú radi jeho tvorbu. Každý má názor a ja si myslím, že to je správne. Nikomu to preto nebráni robiť filmy.“

Samuel L. Jackson

Na skončenie natáčania filmu Black Widow nedávno veľmi svojsky reagoval David Harbour. O svoje dojmy z nakrúcania sa podelila aj Florence Pugh, predstaviteľka Yeleny Belovej.

Elizabeth Olsen bola nedávno hosťkou show Jimmyho Kimmela a veľmi milý moment nastal, keď jej Jimmy ukázal, že na plagáte, ktorý bol zverejnený k pripravovanému seriálu Wandavision, je skrytý odkaz na pôvodný komiksový vizuál Scarlet Witch. Elizabeht sa tvárila, akoby si to doteraz nevšimla. A čo vy?

 

 

Nezabudnite sledovať aj komiksové novinky v rubrike Marvel News, ktoré okrem textovej formy môžete počúvaj aj na YouTube ako podcast!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
24 ⁄ 12 =