Marvel vo filme #3

Spider-Man: Far From Home už valcuje kiná aj v našich končinách. Recenzie sú zväčša pozitívne a aj u nás získali európske dobrodružstvá Petera Parkera palec hore. Všeobecné nadšenie vládne aj medzi fanúšikmi a tak sa dá hovoriť o ďalšom úspechu filmu z MCU. Nebudeme tu teraz rozoberať teórie a spoilerovať film, keďže je určite ešte veľa z vás, čo film nevidelo. Na to bude vyčlenený samostatný článok. Pozrime sa ale, ako sa Spider-Manovi darí finančne.

(zdroj: itafilm)

Už minulý týždeň som písal, že v Ázii je o pavúčieho superhrdinu záujem. A potvrdil to aj uplynulí víkend, keďže Spidey zarobil len v Číne takmer 170 miliónov. Ako ale vyzerajú čísla v amerických kinách? Prvé tri dni zabezpečili 91 miliónov a cez víkend pribudlo ďalších 93 miliónov. Celkovo tak na domácej pôde hovoríme o sume 185 miliónov a to je určite úspech. Ak pripočítame aj 392 miliónov zo sveta, sme na sume 577 miliónov. Prognózy hovoria, že z Far From Home by mohol byť ešte pár týždňov pravý letný hit, a tak vyzerá pokorenie miliardovej hranice viac ako pravdepodobne.

(zdroj: itafilm)

Keď už sme pri tržbách, je nutné spomenúť aj duel Endgame vs. Avatar. Avengers aj vďaka bonusovému materiálu prihodili ďalšie 3 milióny (prepad o 49 %) a na modrého mimozemšťana tak strácajú už len necelých 16 miliónov. Odhadovať, ako to nakoniec dopadne, je naozaj lotéria, keďže rozdiel je minimálny. Uvidíme o týždeň. Súboj titanov pokračuje.

San Diego Comic Con 2019 je tu už o týždeň. Minulý ročník Marvel Studios vynechalo, ale tento rok na tejto popkultúrnej udalosti roka chýbať nebudú. Už je potvrdené, že prezentácia tohto štúdia sa odohrá v hale H a najviac noviniek sa podľa oficiálneho harmonogramu dočkáme 20. júla, keď sa odohrá panel, na ktorom by mal Kevin Feige poodhaliť plány MCU na najbližšie roky. A na ohlásenie, respektíve potvrdenie je toho naozaj veľa, ak si uvedomíme fakt, že o fáze 4 zatiaľ ľudia z Marvelu mlčia. Fáza 3 bola odhalená v roku 2014, a tak mnohí očakávajú rovnaký scenár.

Už sa to blíži!

Akých noviniek a ohlásení by sme sa teda mohli dočkať? Prakticky isté je, že na pretras príde Black Widow, ktorá sa aktuálne natáča v Budapešti. Viac by sme sa mohli dozvedieť aj o filme The Eternals, respektíve by mohlo byť ohlásené angažovanie Keanu Reevesa. Oficiálne by sa tiež mohli potvrdiť filmy Shang-Chi, Doctor Strange 2 alebo Black Panther 2. A samozrejme, aj vďaka aktuálnemu hypu by sa hodilo slovko-dve o budúcnosti Spider-Mana, respektíve o jeho pokračovaní. Samozrejme, môžu nás čakať aj novinky, ktoré nikto nečakal a nepredpokladal, tak sa nechajme prekvapiť.

Eternals

V rámci špekulácií o pokračovaní Spider-Mana sa, samozrejme, najviac skloňuje meno možného záporáka. Režisér Jon Watts sa vyjadril, že si vie predstaviť účinkovanie Kravena. Kraven, vlastným menom Sergei Kravinoff, je lovec, ktorý sa v komiksoch neraz snažil pavúčieho hrdinu uloviť. Má nadľudské inštinkty, silu, je skvelý taktik a najviac vyniká v stopovaní koristi. Na túto možnosť prostredníctvom Twitteru reagoval Stefan Kapičić, ktorého poznáme najmä ako mutanta Colossusa zo série Deadpool. Evidentne by zo stvárnením tejto úlohy problém nemal.

Podľa aktuálnych šumov to vyzerá tak, že natáčanie Black Widow sa už pomaly presunulo z Budapešti do Londýna. Samozrejme, ako to už býva, nič nieje potvrdené a vychádza sa zo špekulácií. Florence Pugh, ktorá by vo filme mala stvárniť postavu Yeleny Belovej, zdieľala na instagrame fotku z maskérne. Tá síce nepotvrdzuje to, že je v Londýne, avšak v ten istý deň bola videná na londýnskom premietaní filmu Midsommar, v ktorom tiež hrá. Premiéra filmu ešte nebola potvrdená, predpokladá sa ale, že by sme sa Black Widow mohli dočkať 1. mája 2020.

Klipov s Tomom Hollandom nikdy nie je dosť. Ak sa, samozrejme, neblíži premiéra filmu v ktorom hrá, keďže ohrozenie spoilermi je obrovské. V priloženom interview sa vyjadril, že by si rád zahral s Margot Robbie. A kto nie, Tom?


Karen Gillen fanúšikovia MCU poznajú primárne ako Nebulu, ale zadarilo sa jej aj vďaka filmu Jumanji, kde stvárnila Ruby Roundhouse. Karen na svojom instagrame občas zverejní fan-arty svojich fanúšikov, na tom by nebolo nič zvláštne. Avšak ten, ktorý zverejnila nedávno, je naozaj špeciálny. Je totiž vytvorený z kávy!

Dnešný výber toho najzaujímavjšieho zo sveta filmového Marvelu uzatvoríme asi najuletenejšou teóriou, akú som v poslednom čase počul. Uvedomili ste si, že potkan, ktorý vrátil Scotta Langa z Quantum Realm vo filme Avengers: Endgame mohol byť Remy z pixarovky Ratatouille? Disney vlastní Pixar aj MCU a tak by takéto prepojenie nemuselo byť vôbec problém. Znamenalo by to teda, že Remy je ozajstný hrdina MCU? Je Ratatouille súčasťou MCU? A čo ak… 😉

Hrdina MCU?

 

That’s My Secret Cap, I’m Always Angry.

Bruce Banner

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
11 + 8 =