Marvel vo filme #4

Saturn Awards poznajú svoje nominácie. Táto cena, ktorú od roku 1973 udeľuje americká Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films, oceňuje filmy, ktoré spadajú do žánrových popkultúrnych vôd. A samozrejme, marvelovky v nomináciách nechýbajú. V kategórii najlepší komiksový film sú nominované filmy Avengers: Endgame, Avengers: Infinty War, Captain Marvel, Spider-Man: Far From Home a Spider-Man: Into the Spider-Verse. Avengers: Endgame má celkovo najviac, až 12 nominácií. Cenu môže získať Robert Downey Jr. v kategórii najlepší herec, Brie Larson ako najlepšia herečka, Josh Brolin, Karen Gillan, Scarlett Johansson za svoje vedľajšie charaktery a podobne. Kompletný zoznam nominácií si môžete pozrieť na webe Saturn Awards. Ak sa vám záber nominovaných filmov zdá z časového hľadiska príliš veľký, tak je to spôsobené tým, že na 45. ročník tohto ocenenia boli nominované filmy z obdobia 1. marec 2018 až 7. júl 2019.

Ocenenie Saturn Award

O špekuláciách o možnom výskyte lovca Kravena v MCU, konkrétne v treťom pokračovaní Spider-Mana, sme písali pred týždňom. Svoju trošku do mlyna špekulácií nedávno prihodil aj umelec BossLogic, ktorý údajne počul nápad, že Kraven by bol pôvodom z Wakandy. Malo by ísť o príslušníka kmeňa, ktorý už neexistuje, keďže ho kráľovská rodina vyhnala do exilu. Či by bol tento variant lepší ako Kraven s ruským pôvodom, je otázne, avšak reakcia väčšiny divákov sa dá ľahko predpokladať. Kraven musí byť Rus!


Spider-Man si zopakoval svoje prvé miesto v rebríčku víkendových tržieb. Zaznamenal síce prepad o 51 %, ale aj tak mu to stačilo na sympatických viac ako 45 miliónov dolárov. Na domácej pôde tak má už na konte takmer 275 miliónov dolárov. Vo zvyšku sveta pavúčí hrdina zarobil už 572 miliónov, a tak sú jeho celkové zárobky na méte takmer 850 miliónov dolárov. Miliarda by tak mala byť viac-menej istá a Far From Home sa tak stane komerčne najúspešnejším filmom so Spider-Manom v hlavnej úlohe. Len na porovnanie, Homecoming má na konte 880 miliónov a Spider-Man 3 890 miliónov dolárov. V celkovom rebríčku tržieb je Parker aktuálne na 73. mieste.

Far From Home ovládlo kiná

A keď už sme pri tržbách, nedá sa nespomenúť súboj Endgame vs. Avatar. Tam to aktuálne vyzerá stále tesnejšie, keďže rozdiel medzi týmito filmami je už menej ako 7 miliónov dolárov. Vzhľadom na to, koľko tieto filmy zarobili (Avatar 2,788 miliardy dolárov), sú to doslova drobné, ale práve tie budú rozhodovať. Experti sa už začínajú prikláňať na stranu Endgame, tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

Engame má už Avatara na dostrel!

Marvel Studios včera ohlásili, že režiséri Anthony a Joe Russo budú súčasťou tzv. We Love You 3000 turné, ktoré má byť oslavou a poďakovaním pre fanúšikov za všetku priazeň, ktorú MCU venovali. Turné odštartuje 20. júla v San Diegu na Comic Cone a bude pokračovať cez Seattle, San Francisco, Chicago, Torrance, Miami, Minneapolis, Cleveland a skončí sa v Anaheime na D23 Expo.

Boli ste tento týždeň na premiére filmu Inhumans? O čom to rozprávam? Ešte pred pár rokmi bol film Inhumas v plánoch MCU na tretiu fázu a 12. júl je dátum, ktorý bol vyhradený na ich premiéru. Ako už iste viete, plány sa zmenili, Inhumas sa zrušili a kalendár premiér sa musel pozmeniť.

Stará verzia tretej fázy

V posledných dňoch sa v súvislosti s The Eternals hovorilo najme o herečke Millie Bobby Brown, ktorú môžeme poznať najmä vďaka seriálu Stranger Things. Fámy, ktoré niektoré clickbaitové weby považovali za hotovú vec, sa nakoniec ukázali ako nepravdivé. Aspoň tak sa vyjadrila Millie prostredníctvom Q&A na svojom Instagrame. Vraj o tom ona a ani jej rodina nemajú žiadnu informáciu. Podobne sa nedávno vyjadril aj herec Kumail Nanjiani, ktorý je s Eternals spájaný už dlhodobo. Či ide v oboch prípadoch len o dodržiavanie mlčanlivosti a úmyselné mlženie, je otázne. Viac sa o Eternals a jeho obsadení pravdepodobne dozvieme už tento víkend počas San Diego Comic Conu.

Millie Bobby Brown

Z dnešných Marvel noviniek je to všetko. Už tento víkend nás čaká San Diego Comic Con a to znamená obrovské množstvo noviniek naprieč popkultúrou. A tak sa už v ďalšom čísle našej rubriky  možno dozviete, čo všetko si pre nás Marvel chystá v ďalšej fáze.

 

„Cause if we can’t protect the Earth, you can be damn sure we’ll avenge it.“

Tony Stark

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 × 2 =