Marvel vo filme #5 : San Diego Comic Con a 4. fáza

Pred uplynulým víkendom sme o fáze 4 nevedeli prakticky nič. Všetky informácie, ktoré medzi fanúšikmi kolovali, boli založené na špekuláciách a fámach. San Diego Comic Con a panel Marvelu však túto situáciu zmenil. Fáza 4 dostala jasné línie, mnohé informácie boli potvrdené a dočkali sme sa aj niekoľkých prekvapení. Poďme sa teda pozrieť, čo si pre nás partia okolo Kevina Feigieho na najbližšie roky pripravila.

San Diego Comic Con a fáza 4

Black Widow

Začnime pri Black Widow, o ktorej bolo informácií a špekulácií asi najviac. Oficiálne sa tejto sólovky dočkáme 1. mája 2020 a pôjde o prvý film zaradený do 4. fázy. V hlavnej úlohe môžeme, samozrejme, čakať Scarlett Johansson, pričom jej príbeh bude zasadený do obdobia medzi filmami Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War. Nepôjdeme teda až tak ďaleko do minulosti, ako sa čakalo. Aj keď nejaké začiatky v KGB sa očakávať určite dajú.

Čo sa hereckého obsadenia týka, bola potvrdená úloha Florence Pugh ako Yeleny Belovej. Potvrdilo sa účinkovanie Rachel Weisz, ktorá si zahrá postavu menom Melina Vostokoff, známu tiež ako Iron Maiden (nie tá kapela). V komiksoch ide o postavu, ktorá existovala vždy tak trochu v tieni Black Widow, a tak k nej cíti hlbokú nenávisť. Pracovala ako vládna agentka, ale aj ako vrahyňa na voľnej nohe. David Harbour (nepodarený Hellboy) stvárni Alexeja Shostakova, známeho skôr ako Red Guardian. V komiksoch ide o pôvodne testovacieho pilota, ktorý bol ako dieťa zachránený zo zničenej dediny počas druhej svetovej vojny, aby bol následne vycvičený ako špeciálny agent.

Red Guardian a Iron Maiden

Aby to nebolo len o ruských agentoch, O-T Fagbenle stvárni postavu Masona, agenta S.H.I.E.L.D.-u, ktorý by mal mať o Natashu romantický záujem. Z hereckého obsadenia je známy ešte Ray Winstone, ale jeho úloha prezradená nebola. Potvrdená bola tiež postava Taskmastera, ktorého si môžeme prezrieť na zverejnenom concept arte od Andyho Parka, čo je chlapík zodpovedný za vizuál Marvel Studios. Fanúšikov určite teší to, že na obrázku nechýba štít. Už teda zostáva iba meč.

Black Widow vs. Taskmaster

Falcon and The Winter Soldier

Prvou seriálovou záležitosťou na platforme Disney+, ktorá bude zasadená do MCU, bude Falcon and The Winter Soldier. V hlavných úlohách sa ukážu Anthony Mackie ako Falcon a Sebastian Stan ako Winter Soldier. Kontroverzná bude určite postava Falcona, keďže mnohí fanúšikovia sa nedokážu preniesť cez to, že titul Captain America prebrala práve táto postava. V seriáli by sme sa mali dočkať upravenej podoby Falcona, práve s dôrazom na jeho novú úlohu, takže sa môžeme dočkať vizuálu, ktorý fungoval v komiksoch. Bolo tiež potvrdené účinkovanie Daniela Bruhla a Emily VanCamp, ktorí si zopakujú úlohy Barona Zema a Sharon Carter. Seriálu sa dočkáme na jeseň roku 2020. Natáčanie by sa malo začať v októbri. Režírovať bude seriálovo ostrieľaná režisérka Kari Skogland (The Handmaid’s Tale, The Borgias).

Anthony Mackie a jeho štít

Eternals

Druhým filmom 4. fázy bude tiež očakávaný film Eternals o nesmrteľných bytostiach, ktoré žijú na Zemi tisíce rokov a ovplyvňujú históriu a jej smerovanie. Prvou otázkou, ktorá vám určite napadne, je – kde boli doteraz? Ako ich chcú zakomponovať do MCU? Odpoveď je jednoduchá a ponúka ju komiks Neila Gaimana Eternals, ktorú vám odporúčam si prečítať. Potvrdené tiež bolo herecké obsadenie a ich úlohy – Angelina Jolie (Thena), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Salma Hayek (Ajak), Brien Tyree Henry (Phastos), Dong-seok Ma (Gilgamesh), Lia Mchugh (Sprite) a Lauren Ridloff (Makkari). Ak vám v tomto zozname chýba hviezda Stranger Things Millie Bobby Brown, tak vám asi ušla informácia, že účinkovanie v Eternals táto herečka poprela. Mne osobne v zozname chýba Keanu Reeves ako záporák Druig, avšak nádej ešte nezomrela. 😉

Logo Eternals

Ako môžete vidieť na priloženom obrázku, herecké obsadenie je naozaj pestré a chýba na ňom iba Salma Hayek, ktorá aktuálne v Chorvátsku natáča sci-fi drámu Bliss s Owenom Wilsonom. Zaujímavosťou určite je, že sa v tomto filme predstaví prvá nepočujúca hrdinka, ktorú stvárni Lauren Ridloff, ktorá tiež trpí týmto postihom. Ako tutovka sa pôvodne hovorilo o Angeline Jolie v úlohe Sersi, avšak k dnešnému dňu ostáva táto úloha bez obsadenia. Premiéra je naplánovaná na 6. novembra 2020.

zdroj: EW

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Rok 2021 bude pre Marvel Studios znamenať útok na ázijskú časť publika. Hrdina Shang-Chi sa bude snažiť zopakovať úspech Black Panthera a o miliarde sa hovorí, že ju film dosiahne len v Číne. To ale predbiehame a pozrime sa radšej na to, čo vieme. Do hlavnej úlohy majstra bojových umení bol obsadený Simu Liu. Nejde o príliš známeho herca, avšak má skúsenosti, či už ako seriálový a filmový herec, alebo aj ako kaskadér.

 

Dôležitú úlohu Mandarina v tomto filme obsadil Tony Chiu-Wai Leung. Toho pravého Mandarina, keďže ako iste viete, ten, ktorého hral Ben Kingsley v Iron Manovi 3, bol fejkový. V krátkom filme All Hail the King, ktorý nasledoval po búrke nevôle, ktorú táto atrapa známeho zloducha spôsobila, bola spomenutá aj organizácia Ten Rings a práve desať prsteňov sa dostalo do podtitulu tohto filmu. Do hereckého obsadenia môžeme zarátať aj herečku Awkwafinu (Crazy Rich Asians), ktorej úloha ale nebola prezradená. Premiéra Shang-Chiho na striebornom plátne je naplánovaná na 12. 2. 2021.

Shang-Chi

WandaVision a Dr. Strange

Jar roku 2021 bude patriť kúzlam a na platforme Disney+ to bude znamenať seriál WandaVision. Elizabeth Olsen a Paul Bettany sa vrátia do svojich úloh Scarlet Witch a Visiona. Ohlásená tiež bola Teyonah Parris v úlohe Monici Rambeau. V komiksoch ide o mocnú bytosť, ktorá vystriedala množstvo mien, ako napríklad Photon, Pulsar alebo aktuálne Spectrum. V roku 1982 bola ale predstavená ako Captain Marvel, a práve v rovnomennom filme táto postava debutovala, avšak len ako dieťa. Nič viac sa o tomto seriáli aktuálne nevie, avšak Kevin Feige prezradil zaujímavú informáciu a to fakt, že na seriál bude priamo nadväzovať pokračovanie Doctora Strangea.

Obsadenie seriálu WandaVision (Photo by Chris Delmas / AFP)

Už to tak bude a budeme si na to musieť zvyknúť. Seriály z platformy Disney+ budú s filmovým univerzom intenzívne prepojené, a tak, ak bude chcieť byť fanúšik v obraze, bude musieť okrem filmov sledovať aj seriálovú tvorbu. Režisér Scott Derrickson, ktorý režíroval aj prvého Doctora Strangea, sa vyjadril, že vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness nás čaká psychedelická podivnosť a zároveň prvý hororový film v rámci MCU. V rámci toho, aká je Doctor Strange postava, má na takýto príbeh naozaj potenciál. Záporák potvrdený zatiaľ nebol, ale stále sa špekuluje o postave menom Nightmare, čo by vzhľadom na podtitul dávalo zmysel. Film, pre ktorý sú zatiaľ potvrdení len Benedict Cumberbatch a Elizabeth Olsen, bude mať premiéru 7. mája 2021.

Doctor Strange

Loki, Hawkeye a What if…?

Po pokračovaní Doctora Strangea nás čaká relatívne dlhé obdobie, keď budú hrať prím seriály. Prvým bude Loki, pri ktorého logu si kreatívci v Marvel Studios asi povedali, že využijú všetky doteraz nepoužité fonty v zásobe. Je isté, že Tom Hiddleston sa vráti ako kráľ klamárov na jar 2021, a keďže je aktuálne mŕtvy, otázne bolo, o čom bude jeho príbeh. Ten by mal sledovať Lokiho cestu po momente, keď v Avengers: Engame unikol s Tesseractom. Vytvoril tak alternatívnu realitu? Kam vlastne v tom momente odišiel? Znamená to, že prežil? Na odpovede si budeme musieť ešte počkať.

Logo seriálu Loki

Počas leta nás čaká prvý animovaný seriál What If…? Táto v komiksoch veľmi dlho známa a populárna značka je založená na tom, že sa pozerá na rôzne zásadné momenty komiksovej histórie trochu inak. A keďže pôjde o animovaný projekt, potenciál na rôzne hypotetické situácie je obrovský. V logu si už niekoľko detailistov všimlo zombie postavu a tak je možné, že jedna z epizód sa bude venovať práve Marvel Zombies. Ako hlas Watchera bol pre tento seriál angažovaný Jeffrey Wright, ktorého môžete poznať napríklad zo seriálu Westworld. Okrem neho môžeme rátať s účasťou ďalších 25 hercov, ktorých väčšinu poznáme z MCU. Ich prehľad si môžete pozrieť na priloženom obrázku.

Herecké obsadenie What If…?

Na jeseň 2021 sa dočkáme seriálu, s ktorým s príliš nepočítalo, ale fanúšikov Hawkeyea určite poteší. Jeremy Renner sa vráti ako superhrdina bez superschopností a podľa zverejnených informácií sa môžeme tešiť aj na predstavenie Kate Bishop, ktorá časom pravdepodobne preberie Clintovu úlohu. Taktiež by sme sa mali dozvedieť viac o príbehu Ronina, čo ako iste viete, je druhá superhrdinská identita Clinta Bartona, predstavená v Avengers: Endgame. A vďaka Twitteru Jeremyho Rennera máme k dispozícii aj krátke video z predstavenia tohto seriálu. Pozerajte rýchlo, kým nezmažú! 😛

 

Thor: Love and Thunder

Záverečným filmom 4. fázy bude štvrté pokračovanie Thora s podtitulom Love and Thunder. Ako už bolo pred SDCC jasné, režírovať bude Taika Waititi. Vrátia sa tiež Chris Hemsworth a Tessa Thompson. Vcelku prekvapením bolo ohlásenie návratu Natalie Portman ako Jane Foster. Najmä ak berieme do úvahu jej nie práve lichotivé vyjadrenia na adresu štúdia Marvel v minulosti. Oveľa väčšiemu záujmu najmä bulvárnych médií sa tešila informácia, že Natalie pravdepodobne preberie úlohu Thora tak, ako sme na to boli v posledných rokoch zvyknutí v komikse.

Natalie Portman bude Thor

Ďalším momentom, ktorý bude určite vnímaný veľmi kontroverzne, je vyjadrenie Tessy Thompson: „Ako nový kráľ, potrebuje (Valkyrie) novú kráľovnú, a to bude prvá vec, ktorú bude riešiť. A má pár nápadov.“ Toto vyjadrenie je jasným odkazom na fakt, že po Endgame sa Valkyrie stala novou správkyňou Asgardu. Taktiež to vyzerá tak, že Tessina postava bude prvá otvorene LGBTQ postava v rámci MCU. Ak ste sa pozastavili nad podtitulom, tak Waititi sa k tomu vyjadril jednoducho: „Pretože nič na svete nie je silnejšie ako láska.“ Premiéra filmu je naplánovaná na 5. 11. 2021 a bude to tiež záver 4. fázy.

Thor – Love and Thunder

5. fáza

Po predstavení fázy 4 Kevin Feigie ešte spomenul ďalšie projekty, ktoré sú v pláne, ale ešte nemajú dátumy premiéry, a budú tak súčasťou fázy 5, respektíve ďalších fáz. Konkrétne spomenul filmy Captain Marvel 2, tretí Guardians of the Galaxy, Black Panther 2 a reč prišla aj na filmy Fantastic Four a Mutants. Najväčším prekvapením bolo ale určite ohlásenie filmu Blade, v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Mahershala Ali (Cottonmouth v seriáli Luke Cage).

 

 

Keďže po kompletnom predstavení vzniklo množstvo špekulácií, Feige sa vyjadril na tému možného rozširovania fázy 4: „Toto je kompletná fáza 4 tak, ako som pred piatimi rokmi ohlasoval fázu 3. Veci sa môžu posúvať, môžu sa meniť, tak ako sa to dialo pri fáze 3, ale aktuálne pracujeme s týmto plánom. Ale zmeny sú, samozrejme, vždy možné.“ Jednu zo zmien, ktorú si fanúšikovia pýtajú asi najintenzívnejšie, je ohlásenie tretieho Spider-Mana, ktorý by sa mal podľa predošlých vyjadrení objavovať na plátne každé dva roky.

 

A to je všetko. Vyčerpávajúci prehľad noviniek zo San Diega je na konci. Fanúšikovské fabriky na teórie už ale fungujú na plné obrázky, zverejňovať sa budú každú chvíľu obrázky a vyjadrenia všetkých, ktorí sú po novom súčasťou MCU, a novinky podstatné aj nepodstatné. A presne tak to máme radi! Lebo toto je MCU!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 − 4 =