Marvel vo filme #6

Marvel svojím ohlásením plánov pre 4. fázu s prehľadom ovládol San Diego Comic Con. Zároveň akoby tým otvoril Pandorinu skrinku, keďže sa okamžite vyrojilo množstvo noviniek, herci sa začali vyjadrovať k svojim budúcim úlohám, režiséri a scenáristi začali odkrývať kreatívne plány a fanúšikovia začali vymýšľať teórie a rôzne interpretácie ako na bežiacom páse. A tak to má byť. 🙂

Podarilo sa to! Súboj, ktorý sa tu odohrával posledné mesiace, už pozná svojho víťaza. Avengers: Endgame definitívne v celosvetových tržbách porazilo 10 rokov vládnuceho Avatara. Aktuálne je rozdiel necelé 4 milióny dolárov a je málo pravdepodobné, že sa tento rozdiel zvýši v rádoch desiatok miliónov. Aj keď, samozrejme, nejaký ten dolár Endgame ešte prihodí. Aktuálna suma 2,793 miliardy je ale gigantická a MCU sa tak zúročilo roky budované univerzum s neskutočným fanúšikovským výtlakom. Môžeme polemizovať o tom, aká by bola konečná suma, ak by Avengers dostali viac priestoru v Číne, prípadne nakoľko sa na tejto sume podpísalo opätovné uvedenie do kín, každopádne jedna vec je istá – Avengers: Endgame je kráľom rebríčka celosvetových tržieb. V dohľadnom čase ho má šancu zosadiť len opätovné nasadenie filmu Avatar do kín, avšak to je hudba budúcnosti. Zlé jazyky síce budú vyťahovať infláciu a podobne, avšak to sú iné rebríčky. V tomto je nepochybne prvá partia okolo Tonyho Starka a bodka! 😉

Na záver len dodám, že všetky rekordy sa Endgame zlomiť nepodarilo. V rebríčku domácich tržieb je na prvom mieste stále film Star Wars: The Force Awakens s náskokom približne 80 miliónov dolárov.

Gratulácia Jamesa Camerona k prvenstvu Engame.

A keďže v kinách sa darí aj Spider-Manovi, pri tržbách ešte na chvíľku ostaneme. Uplynulý víkend sa film Spider-Man: Far From Home stal 8. film v rámci MCU, ktorý prekonal hranicu jednej miliardy dolárov. Aktuálne je pavúčí hrdina na sume 1,037 miliardy a toto číslo bude ešte určite rásť, keďže v kine je len štyri týždne. Už teraz je ale jasné, že v rámci celosvetových tržieb je tento film najúspešnejší zo všetkých Spider-Man filmov. Na druhé miesto odsunul Spider-Mana 3 z roku 2007, ktorý zarobil 890 miliónov.

Čo to ale znamená pre fanúšikov? Pokorením hranice jednej miliardy získal Marvel plnú kreatívnu kontrolu nad touto postavou. Ak by sa tak nestalo, o tejto postave by rozhodovalo Sony. V praxi teda môže Marvel povedať Sony nie, ak by chceli Parkera využiť napríklad v pokračovaní Venoma a podobne.

Miliarda padla!

Prvým filmom, ktorý z fázy 4 uvidíme, bude Black Widow. Aký film ale čakať? V rozhovore pre MTV sa Scarlet Johansson vyjadrila, že sa pri tvorbe inšpirovali filmami ako Logan alebo Terminator 2. Taktiež sa vyjadrila, že by postava Black Widow mala byť presne taká, akú si ju fanúšikovia za posledných 10 rokov obľúbili. Nechce, aby sa zásadne zmenila iba preto, že ide o sólovku.

 

Herečka Rachel Weisz sa pre IGN vyjadrila, že vo filme Black Widow môžeme očakávať niekoľko charakterov, ktoré budú držiteľmi tohto mena. „Ja som Black Widow. A Scarlett a Florence tiež. Vo filme stretnete veľa charakterov, ktoré sú označované ako Black Widow.“ Je pravdepodobné, že herečka, ktorá bola potvrdená do úlohy Meliny, narážala na tzv. Red Room program a skutočnosť, že vražedných agentiek tento program vychoval hneď niekoľko.

 

Krátko po potvrdení toho, že Eternals budú súčasťou fázy 4, sa na verejnosti objavil concept art, na ktorom môžeme vidieť Celestials, čo sú vesmírne bytosti staré ako vesmír sám. Ich moc je, minimálne v komiksoch, prakticky neobmedzená a jeden z nich sa dokonca nachádza priamo na Zemi. Vyzerá to teda tak, že sa pozrieme aj do dávnej minulosti, kde Celestials vytvorili Eternals, ale aj tzv. Deviants, respektíve sa možno dočkáme tak trochu iného štartu ľudského pokolenia.

Celestials

Aj napriek tomu, že sa Eternals začnú točiť až v septembri tohto roka, Bespin Bulletin priniesol informáciu, podľa ktorej sa údajne bude natáčať aj v anglickom Black Parku. Pôvodne síce tvrdil, že lokácia je vytvorená na dotáčky filmu Star Wars: The Rise of Skywalker, avšak dodatočne túto informáciu poupravil a údajne ide o miesto natáčania Eternals. Ak berieme do úvahy náznak inkskej architektúry, mohlo by ísť o tzv. City of the Space Gods, čo je mesto, ktoré Inkovia vybudovali ako poctu pre Celestials.

Ohľadom Eternals ešte jedna zaujímavosť. Charles Bramesco, kritik denníka Guardian, sa protredníctvom Twitteru vyjadril, že sa k nemu dostali informácie o tom, že Chloe Zhao plánuje časť filmu natočiť na klasický 16 mm film a nie digitálne.

Pred pár dňami sa na internete objavila vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame. Fanúšikovia sa okamžite pýtali, prečo nebola použitá priamo vo filme, a odpoveď poskytli scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely. Podľa nich hneď nasledujúca scéna, odohrávajúca sa na pohrebe, je svojou náladou, ale aj spracovaním úplne podobná, a preto to nechceli preháňať. Otázkou ale ostáva, prečo Marvel túto scénu nevyužil pri opätovnom uvedení do kín. Fanúšikovia by tak mali k dispozícii okrem potitulkových bonusov aj jednu naozaj vystrihnutý scénu. Scénu si teda môžete užiť, alebo preplakať, dodatočne a názor na to, či by do filmu pasovala, si urobte sami.

 

A sme na konci. Ak ste ale hladní po ďalších informáciách, odporúčam napríklad článok o Agentoch S.H.I.E.L.D.-u, kde sa dozviete, ako to s nimi aktuálne vyzerá. S ďalšími novinkami zo sveta filmového Marvel univerza sme tu opäť o týždeň!

A určite si pozrite aj novinky z komiksového univerza. 😉

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 ⁄ 5 =