Marvel vo filme #7

Fáza 4 by mala byť v mnohých ohľadoch iná a to si žiada aj iné prístupy k jednotlivým filmom. Celé to odštartuje Black Widow. Scenáristka Jac Shaeffer sa sa pre Inverse vyjadrila, v čom by mohla byť Black Widow iná. „Súboje sú kontaktné a oveľa viac na telo. Sú vizuálne a plné agresie a sily, ale ľudským spôsobom. Veľmi ma to baví sledovať, keďže je to presný opak toho, ako keď sa píšu súboje pre postavy s nadľudskými schopnosťami.“ Black Widow, ako hrdinka bez superschopností, sa bude primárne zameriavať na bojové umenia, a tak môžeme očakávať akciu podobnú tej, ktorú sme videli vo filme Captain America: Winter Soldier. V rozhovore sa tiež vyjadrila, že sa nebude za každú cenu držať komiksového kánonu. „Nechcem sa držať komiksového kánonu, ktorý je akýmkoľvek spôsobom diskriminačný alebo porušuje môj hodnotový systém.“ Marvel Studios s týmto prístupom nemá problém, keďže MCU má svoj vlastný svet . Navyše v minulosti sa už mnohé veci zmenili, keďže by v dnešnej dobe nefungovali tak, ako fungovali v komikse pred desiatkami rokov. Na záver už len dodám, že Jac Schaeffer participuje aj na seriáli WandaVision.

Black Widow

Gemma Chan je údajne v jednaní ohľadom úlohy vo filme The Eternals. Ak vám je toto meno povedomé, tak v MCU ste túto herečku už vidieť mohli, keďže bola súčasťou filmu Captain Marvel ako Minn-Erva. Ak by sa tieto správy potvrdili, išlo by o prvý prípad, keď nejaký herec stvárnil v MCU dve postavy. Nevie sa, o akú úlohu by sa malo jednať, avšak špekuluje sa o Sersi, ktorú mala podľa pôvodných šumov hrať Angelina Jolie.

Gemma Chan

O Angeline Jolie sa od ohlásenia na San Diego Comic Cone vie, že vo filme Eternals stvárni postavu menom Thena. Thena, ktorá sa v komikse zrodila v Olympii v starovekom Grécku, má okrem klasických schopností ako sila, rýchlosť či odolnosť, aj schopnosť manipulovať kozmickou energiou. „Je to bojovníčka. Budem musieť veľmi tvrdo pracovať, aby som dala svetu MCU Thenu, akú si zaslúži.“ Podľa slov Angeliny Jolie, pre magazín People, jej tréning obsahuje všetko od ovládania meča cez balet.

Angelina Jolie

Ak patríte medzi ľudí, ktorí škrípu zubami pri každej novinke týkajúcej sa ohláseného pokračovania Thora s podtitulom Love and Thunder, najbližšie trollenie od režiséra Taika Waititiho vám asi tiež nebude po chuti. Režisér zodpovedný aj za film Thor: Ragnarok si zobral na mušku všetkých hejterov, ktorí nemajú pre jeho avizovaný projekt dobré slovo a musíme uznať, že mu to naozaj ide. Odporúčam sledovať jeho Twitter, stojí to za to.

Jason Aaron je komiksový scenárista, ktorý je zodpovedný za to, že v komikse Jane Foster zodvihla Thorove kladivo a prevzala tak na seba identitu Thora. Aaron sa vyjadruje veľmi pozitívne ohľadom nápadu preniesť jeho víziu na filmové plátna. Naposledy zaujal na Twitteri, kde zdieľal náhľad na instastory Natalie Portman, ktorá sa evidentne na svoju úlohu zodpovedne pripravuje.

Keď IGN na Twitteri špekulovalo, kto bude kráľovnou Asgardu, ktorú bude Valkyrie hľadať, predstaviteľka Lady Sif Jaimie Alexander neváhala a okamžite sa k tejto úlohe prihlásila.

Black Panther bol veľmi úspešný film a tak asi nikoho neprekvapuje, že pokračovanie je už v pred-produkcii. Podľa najnovších špekulácií by mala Wakanda čeliť snahe o dobitie od iného vládcu, respektíve od inej, pravdepodobne fiktívnej krajiny. Zdroj, na ktorý sa odkazuje portál wegotshitcovered, tvrdí, že by malo ísť o Namora. Rovnaký zdroj avizoval Taskmastera pre film Black Widow a tiež Mandarina pre film Shang-Chi a preto je možné brať túto fámu ako  relevantnú. V rámci komiksovej histórie by to samozrejme dávalo zmysel, keďže vzťah Black Panthera a Namora je viac ako komplikovaný a konflikt medzi Wakandou a Atlantídou má tiež svoj komiksový základ.

Namor a Black Panther

Po niekoľkých dňoch plných špekulácií na tému Venom 2 je potvrdené, že na režisérsku stoličku si sadne Andy Serkis. Fanúšikovia MCU si ho určite pamätajú najmä ako Ulyssesa Klauea z filmu Black Panther, ale tento ostrieľaný herec má za sebou aj filmy ako Lord of the Rings, King Kong, sériu Planet of the Apes a podobne. Má obrovské skúsenosti s tvorbou špeciálnych efektov, respektíve so stvárňovaním špecifických postáv, čo by sa mu mohlo pri Venomovi hodiť. Úplný nováčik ale nie je ani ako režisér, keďže má na konte film Mowgli z roku 2018. Predpoklady na to, aby posunul Venoma o level vyššie teda Andy Serkis určite má. Budeme mu držať palce, nech sa mu darí viac ako jeho predchodcovi Rubenovi Fleisherovi, ktorý urobil z legendárnej komiksovej postavy jedno veľké MEH.

Na záver tu máme pikošku z Kanady. V tejto krajine je možné zakúpiť si marihuanu aj online, avšak za splnenia istých podmienok. Jednou z nich je aj vek 18 rokov a práve toto bol asi problém pri vtipálkovi, ktorý sa snažil vybabrať so systémom vyfabrikovaným dokladom, na ktorého tvorbu sa nechal inšpirovať známou MCU postavou. Odporúčam všimnúť si aj údaje na tomto doklade. 😉

Takmer ako naozajstný!

V rámci dnešnej rubriky Marvel vo filme je to všetko. Nezabudnite nás sledovať aj na Youtube, kde nedávno pribudlo video o fáze 4.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 × 26 =