Marvo M450: Dostupná herná myš

Marvo M450 je káblová optická herná myš, ktorá sa vás pokúsi presvedčiť, že aj za nižšiu cenu môžete získať kvalitné zariadenie. Na to, či sa to podarilo, sa môžete pozrieť spolu s nami.

Rozmerovo ide o väčšiu myš a vyhovovať bude najmä hráčom, ktorí preferujú plné dlaňové uchopenie. Ergonomicky je veľmi príjemne tvarovaná, na každej strane má zárez pre pohodlnejší úchop. Treba však upozorniť na to, že je vhodná iba pre pravákov. Veľkou výhodou je možnosť regulácie hmotnosti, pomocou šiestich závaží s hmotnosťou 5 gramov. Aj bez nich je však pomerne ťažká a spodná časť je väčšia, takže aj pri vyššej citlivosti sa s ňou ťažšie manévruje. Použitý materiál sú rôzne druhy plastov, ktoré zabezpečujú, že sa myš príjemne drží a nešmýka sa (čo býva častý problém plastových povrchov).

Dĺžka kábla je 1,5 metra a ide o látkový pletený kábel, takže na rozdiel od plastového sa bude o dosť menej lámať. Zaujímavosťou je samostatné tlačidlo na dvojitý klik. Samozrejmosťou sú dve programovateľné tlačidlá nad palcom na ľavej strane. Dokopy ich je sedem a sú celkom ľahko dostupné bez zbytočného pohybu rukou. Za najväčšiu nevýhodu považujem senzor, ktorý za normálnych okolností funguje v poriadku, ale pri veľmi rýchlych pohyboch sa na niektorých povrchoch zadrháva a neregistruje pohyb myši. Ale to je v tejto cenovej kategórii celkom bežné.

Hodnoty DPI (dots per inch – teda vzťah medzi skutočným pohybom myši a kurzorom na obrazovke – čím vyššia hodnota, tým citlivejší snímač) je možné nadstaviť od 600 až po 6 400 a v prípade potreby priamo prepínať na myši. Prednastavené sú hodnoty 800/1 200/1 600/3 000/6 400, pričom ku každej hodnote je priradená iná farba podsvietenia, ktorú je možné meniť. Polling rate (odozva) – alebo ako často sa informácie a poloha odosielajú z myši do počítača – je možné nadstaviť až na hodnotu 1 000 Hz. Tým získate odozvu iba 1 milisekundu. Reálny rozdiel si však všimnete iba do frekvencie 500 Hz, potom už iba zbytočne zaťažujete CPU, pokiaľ teda nie ste profesionálny hráč. Každopádne tieto parametre určite ocení každý hráč FPS hier.

Software myši ponúka štandardné funkcie, a to vytvorenie rôznych profilov až s troma módmi na každý profil, možnosť naprogramovať a priradiť makrá 7 tlačidlám (poteší najmä hráčov MMORPG a MOBA), nadstavenie rýchlosti scrollovania a dvojitého kliku, farby a typ podsvietenia a ďalšie. Podsvietenie má však podobný problém ako pri každej inej hernej myši – väčšia časť je zakrytá rukou a nie je zrovna výrazné.

Vlastnosti:

  • Senzor: Optická
  • Rozlíšenie: 800/1 200/2 000/3 000/6 400 (nastaviteľné)
  • Tlačidlá: 7 (nastaviteľné)
  • Odozva: 1 000 Hz
  • Rozhranie: USB 2.0
  • Dĺžka kábla: 1,5 m
  • Kompatibilita OS: Win7 a vyšší
  • Vymeniteľné závažie
  • Software pre prispôsobenie nastavenia myši

KÚPIŤ MYŠKU

Hernú myš Marvo M450 na recenziu poskytla LAMA Plus Slovakia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
1 + 3 =