Mauglího cesta pokračuje

Možno patríte medzi tých, ktorí teraz neveriacky krútia hlavou. Ďalšia Kniha džungle, a to len 2 roky po poslednom life-action spracovaní? Áno, a Warneri sa nás pokúsia presvedčiť, že chceme ešte temnejšie a hĺbavejšie podanie. A človek im to tak trochu aj zožerie, ak na režisérskej stoličke sedí Andy Serkis, ktorý má navyše bohaté skúseností s motion-capture hraním. Ten sľubuje, že jeho adaptácia bude ešte vernejšia Kiplingovej predlohe a my sa môžeme tešiť na čistú temnotu.

(zdroj: imdb.com)

Mauglího pozícia bola vždy ťažká. Nepatril do džungle, no nepatril už ani do dediny. Jeho ľudia sa ho vzdali a zvieratá ho tak celkom neprijali. Mal nesmierne šťastie, že sa našli šelmy, ktoré potlačili svoj prirodzený pud zabiť ho a namiesto toho ho… vychovali. Svorka vlkov, obrovská puma a medveď mu dali domov, aký by medzi svojím druhom nenašiel. No s priateľmi si našiel aj svojho nemesis a Šer Chán sa nezastaví, kým chlapca nezabije. Džungľa je nemilosrdné miesto, možno sa obrovský tiger ani nebude musieť snažiť a stačí sa mu prizerať. Nastal však čas, keď je Mauglí konfrontovaný s tými, na ktorých sa najviac podobá, no ktorí sú mu zároveň najvzdialenejší – s ľuďmi.

Aj keď sa naň na prvý pohľad značne podobá, vraj film Mauglí nebude mať s Disney filmom z roku 2016 veľa spoločné. Zmení sa všetko – pohľad na tento príbeh, ktorý sa dokonca pohne dopredu, samozrejme, aj kompletné herecké obsadenie. Tu sa môžeme zhodnúť, že jedna kvalitka bude alternovaná ďalšou. Sám režisér si zahrá Balúa, Bagírovi prepožičia hlas Batman Christian Bale, Kate Blanchett si zasyčí ako Kaa a vieme, že Smaugovi Khanovi Benedictovi Cumberbatchovi hlboké vibrubúce hlasy nesmierne idú, takže sa tešíme aj na Šer Chána. Aj keď je to veľký risk (a ja naozaj neviem, komu to napadlo), zdá sa, že si v štúdiu povedali: „Nah a čo, Disney na tom zarobil takmer miliardu dolárov, niečo z toho isto vytrieskame!“

Film Mauglí (Mowgli) má premiéru naplánovanú už na 18. októbra 2018.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 − 19 =