Men in Black: International

Molly zažije v detstve niečo zvláštne. Situácia, ktorej súčasťou sú aj muži v čiernych oblekoch, navždy zmení jej život. Do spoločnosti nezapadá, množstvo ľudí ju považuje za blázna a jej jediným cieľom je nájsť tú tajomnú organizáciu. Skryté zoskupenie štýlovo oblečených ľudí, ktoré nás chráni pred hrozbami z vesmíru, však rieši veľký problém, dá sa povedať, že až globálnych rozmerov. A bude to možno práve Molly, kto bude rozhodujúcim faktorom pri záchrane Zeme.

(zdroj: itafilm)

Príbeh Molly, neskôr agentky M, sa začína dobre. Tessa Thompson (Thor: Ragnarok, Creed) sa svojej úlohy zhostila skvele a jej postava vám jednoducho musí prirásť k srdcu. Rojko, ktorý vie, že pravda je tam vonku, sa snaží zo všetkých síl a vy jej držíte palce, aby prelomila tabu a zbúrala zaužívané koncepty. Netrvá dlho a na scéne sa objavuje aj Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok, Avengers) a jeho úloha je jasná – buď pekný, šarmantný a občas hoď očkom po ženskom publiku. Povedzme, že aj táto postava je v poriadku. Kde je však problém? V prvom rade je to strašne slabučký scenár.

(zdroj: itafilm)

Napriek tomu, že postavy sú vykreslené zaujímavo a herci predvádzajú to, čo sa od nich čaká, im príbeh z globálneho hľadiska vôbec nepomáha. Ak patríte medzi fanúšikov série, už po pár minútach zistíte, že sledujete len zrecyklovaný prvý a druhý diel Men in Black. Aj toto by sa dalo nejako prežiť, ale príbeh je nekonzistentný, neustále zakopáva a zhruba v polovici filmu som si uvedomil, že sa vlastne strašne nudím. Film nemá žiadne prekvapenia ani zvraty, ktoré by divák nečakal minimálne 15 minút predtým, než prídu, a tak príbeh iba plynie a neprináša žiadne zaujímavé emócie. Rovnako je na tom aj záverečné rozuzlenie, ktoré je predvídateľné, fádne a po ktorého konci som bol rád, že už to mám za sebou.

(zdroj: itafilm)

Zachrániť to mohol humor, ale je ho tu ako šafránu. V prvej polovici filmu prakticky chýba a je to, akoby ste sledovali show Petra Marcina. Tvorcovia sa možno pri písaní dialógov bavili, ale divákovi tieto výstrely do tmy vyčaria maximálne úškrn. V druhej polovici filmu to síce zachraňuje nástup novej postavy, ale je to veľmi priehľadná barlička. Ak by sa táto postava škrtla, príbeh by tým vôbec neutrpel, a tak je jasné, že je tam len preto, aby hláškovala a bavila divákov. Síce sa jej to darí, ale je, žiaľ, jediná. Interakcia medzi H a M tiež nemá tú pravú šťavu ani grády a ničím preto nevyčnieva. Chýba tomu skrátka ľahkosť a prirodzenosť.

(zdroj: itafilm)

Men in Black: International mali potenciál, ale opätovne sa v tejto sérii pozerať na hrozbu, ktorá chce zničiť Zem a zachrániť nás môže iba… Radšej prestanem, lebo zaspíte. Letná blockbusterová sezóna je tvrdá a priemernosť sa neodpúšťa. Finančný výbuch je neodvratný a túto značku asi čaká dlhšia pauza. A je to škoda, keďže Chris a Tessa sú sympatickí a vyťažiť sa z nich dalo oveľa viac. Mimozemšťania a rôzne technologické vychytávky sú stále plné nápadov, ale opäť sú namiesto príbehu využité na nie príliš vtipné situačné gagy. Ak sa idete do kina zabaviť a chýba tam humor, je to problém. Dobrou správou pre fanúšikov MCU ale je, že na nich tvorcovia dosť výrazne mávajú, a tak sa títo diváci dočkajú dvoch bonusových vtipov. Jeden z nich je možno najlepší v celom filme. :/

(zdroj: itafilm)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
27 × 2 =