Mezi řádky 7: Rána

Po hutnom a dramatickom 6. dieli série Mezi řádky vstupujeme opäť do sveta, ktorý ovládajú príbehy (čo môže byť pokojne aj ten náš), po tom, čo Tom dostal tú najtvrdšiu ranu. Lizzie, jeho opora, najlepšie priateľka a aj láska, či je vymyslená a či nie, je preč a pri obracaní strán napäto čakáme, aký to malo na Toma dopad.

On však nie je jediný, komu posledné udalosti uštedrili ranu. Toma už nesprevádza Richie, dôvod tohto rozchodu sa dozvieme, ako inak, na konci knihy. Najviac však utrpel Leviatan. Jeho rana je hlboká a jedine Tom ju môže zaceliť. Zisťuje však, že niekto pôsobí proti nemu a dotyčný to pravdepodobne ani netuší. Preto všetci, ktorí žili z príbehu (napríklad Loutkárka), pomaly umierajú. A ak by zomrel Leviatan, znamenalo by to koniec pre všetky príbehy.

Toma nachádzame, prekvapivo, na výslní pódií a za aplauzu miliónov fanúšikov. Čo sa stalo? Po všetkej kontroverzii, ktorú vo svete vyvolal, sa okolo neho vytvorili ešte silnejšie fanúšikovské základne a aj nebezpečnejšie kulty. On sa rozhodol na svet a Leviatana vplývať svojskými vystúpeniami, o ktoré je neslýchaný záujem. Dalo by sa povedať, že sa má celkom dobre. Ak by sme nevedeli, čím si prešiel.

Druhá dejová línia mapuje vyšetrovanie policajtky Didge ohľadom zmiznutia niekoľkých turistov. Dostáva sa tak na stopu kultu zvanému Tommyho cirkev, ktorá je tým, čo zmiznutých prepája. Pokúsi sa medzi nich infiltrovať, čo nedopadne, ako zamýšľala, no na stretnutí nájde vzácneho spojenca, ktorého môžeme poznať z predchádzajúceho dielu Mezi řádky. Spoločne tak idú po krku falošnému prorokovi pastorovi Filbymu. A ten nemá za lubom vôbec nič dobré.

Znie to neuveriteľne, ale aj siedme číslo v sebe ukrýva myšlienky a nápady, ktoré vám vyrazia dych (aj tým, aké sú napokon očividné a pravdivé). Dostali sme opäť zaujímavé motívy: precitnutie vedľajšej postavy v tom, že je vedľajšia, ako silu príbehu môže ovplyvniť porucha percepcie textu, že záporáci vždy pôsobia v príbehu aj po tom, ako z neho zmizli, že ak vám niečo prorokuje jednorožec, nenechajte sa uniesť tým, že je jednorožec, radšej ho dobre počúvajte, že fanatizmus je nebezpečný vždy, že v bruchu Leviatana sa niečo skrýva… a mnoho ďalších. Stále viac zvažujem opätovné prečítanie všetkých dielov a určite to aj podniknem, lebo toto sa dá čítať donekonečna. Ohromne sa teším na ďalšie časti.

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Crew.

Podrobné informácie o komikse:

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Počet strán: 144
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 168 x 258 mm
  • Jazyk: český
  • Rok vydania: 2018

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 − 12 =