Mortal Engines s prímesou young-adult

Už je to relatívne dávno, čo nám boli ukázané prvé obrázky z adaptácie knihy Mortal Engines, ktorú napísal Philip Reeve. Keďže sa vo svete minuli nerastné suroviny, väčšie mestá sa to rozhodli riešiť vcelku originálnym spôsobom. Dali sa do pohybu a žerú menšie mestá. V najnovšom traileri sa však namiesto technologickej linky oveľa viac predstavuje tá civilná. Spoznávame hlavnú hrdinku a základné okolnosti jej príbehu.

Je jasné, že tento trailer jednoznačne mieri na young-adult publikum. To bude určite na netypickú, ale svojím spôsobom vyvolenú hrdinku, ktorá má poslanie a zároveň problémy od výmyslu sveta, reagovať určite pozitívne. Celkovo mám z týchto obrázkov pocit, ako by som sa pozeral na ďalší klon Hunger Games alebo Maze Runera. Neostáva teda nič iné iba dúfať, že si v tomto filme svoje nájde aj iné, ako spomínané publikum. Zárukou toho by mal byť Peter Jackson, ktorý na film dohliada z pozície producenta. Mortal Engines režíruje Christian Rivers. Robert Sheehan, Hera Hilmar alebo Hugo Weaving sa predstavia v hlavných úlohách.

Premiéra je naplánovaná na 14. decembra 2018.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.
 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 × 18 =