Mýtický Gogor a magická krajina Altara

Autor Ken Garing (Planetoid, Planetoid: Praxis) sa vracia do Image Comics, aby tu rozbehol novú fantasy sériu Gogor. Tá bude pojednávať o krajine Altara v ktorej podzemí spí mystické stvorenie Gogor. Altara je fantastická krajina, ktorá pozostáva z množstva ostrovov vznášajúcich sa na oblohe. Problémy ale vzniknú v momente, keď totalitná armáda Domus jazdiaca na veľkých chrobákoch, začne diktovať svetu svoju vôľu. Na scéne sa ale objaví mladý študent prírodných vied Armano, ktorému Domus obsadí školu. Armano sa teda musí pokúsiť prebudiť Gogora, ktorý sa stáva jedinou šancou na záchranu kultúry krajiny Altara. Tvorcovia označujú túto sériu ako high fantasy pre tínedžerov. Príbeh by mal byť divný, ale zároveň plný fantázie. Viac ale o tomto svete a aj o sérii prezradil Ken Garing v rozhovore pre portál imagecomics.com.

Ken Garing (zdroj: comicvine.org)

Môžete popísať svet, v ktorom sa odohráva séria Gogor?

Svet sa volá Altara. Ide o sústavu vznášajúcich sa ostrovov, ktoré vytvárajú rotujúci kruh. Môžeme tu nájsť množstvo rôznych ľudí, tvorov a prostredí. Tento svet má tiež dlhú, ale zväčša neznámu históriu.

Ako by ste popísali hlavného hrdinu Armana?

Je to mladý študent prírodných vied. Nevidel zatiaľ vo svete Altara veľa, ale to sa samozrejme zmení v momente, keď sa vydá na dobrodružstvo, ktoré začne útokom na jeho školu.

Z tohto projektu je cítiť čistotu a nevinnosť. Na akého čitateľa bude séria primárne zameraná?

Ide o skvelý komiks pre young adult publikum, ale vytvoril som ho prístupné pre všetkých, vrátanie ľudí, ktorý doteraz komiksy nečítali. Pokiaľ ide o celkovú náladu, chcel som urobiť niečo, čo sa dotýka vážnych tém, ale zároveň je to úprimné a srdečné. Chcel som sa vyhnúť sarkazmu, ktorý veľmi často vidím v súčasnej popkultúre.

Gogor tiež vyzerá ako istá evolúcia fantasy priekopníkov zo 70. rokov ako Moebius a Richard Corben a taktiež je tu cítiť Jacka Kirbyho a jeho neskoršie dobrodružné komiksy. Je tu nejaký vplyv?

Samozrejme, toto sú moji traja najobľúbenejší kresliči. O všetkých sa toho dá povedať veľa, ale je tu jeden bod, ktorý som sa do Gogora snažil zapracovať, a to je otvorenosť a čistota ich práce. Moderní umelci inklinujú k príliš veľkému detailu a obrazy tak strácajú svoju silu a jasný smer. Gogor by mal obsahovať veľké, silné a jasné obrazy, zamerané na tvar, smer a farbu.

Kto alebo čo je Gogor?

Gogor je mystické stvorenie. Ale nemôžem povedať veľa, pretože podstata Gogora je jedna zo základných záhad, ku ktorým sa Armano musí dopracovať.

Prvé číslo ponúka náznaky toho, že sa bude venovať environmentálnym témam a téme kolonializmu. Akých tém sa chcete dotknúť na stránkach tohto komiksu?

Séria bude reflektovať na mnohé politické témy, ale s otvoreným koncom a skôr vysvetľujúcou formou. Náš svet je v neustálom vývoji a posune a niektoré riešenia nie sú také, akým by sme chceli veriť. Takže môj prístup je skôr o otázkach a skúmaní možností ako o formulovaní nejakých predpisov. Je to to najlepšie, čo sci-fi a fantasy môže robiť.

Svet série Gogor a jeho kruh vznášajúcich sa ostrovov je obrovský. Aký bol proces vytvárania tohto nového univerza?

Pri pripravovaní tejto série som si vytvoril niekoľko pravidiel, ako budú v Altare veci fungovať a históriu ktorá dáva zmysel. Okrem toho, som nechal veľa vecí otvorených, aby som ich v pokračovaní mohol dotvárať. V opačnom prípade by sa to stalo ťažkopádne a skončil by som pri rozprávaní, namiesto toho, aby som to publiku ukazoval.

Čo môžeme očakávať od prvého čísla?

Ide o intenzívne prvé číslo (28 strán) vyplnené množstvom farebnej akcie a charakterov. Je tu tiež dosť tajomstiev. Je to začiatok hľadania, takže je toho dosť, čo je treba zistiť. A už v úvode som rozhodil niekoľko stôp ako odmenu pre čitateľov, ktorí sa budú držať série dlhšie.

Gogor #1

Gogor #1 bude v ponuke od 1. mája. Sériu bude písať aj kresliť Ken Garing.

Predobjednať si ju môžete v Komiksovom raji, alebo prostredníctvom e-mailu: info@comic.sk.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 − 17 =