Najpredávanejšie komiksy – október 2015

All-New All-Different Marvel a Marvel celkovo ovládol rebríček predajnosti zošitových komiksov. V súborných vydaniach to až taká dominancia nebola, ale aj v tomto rebríčku ovládol prvé miesto Marvel.

V rámci toho, akú má toto vydaveľstvo v poslednej dobe v Top 10 dominanciu, bolo otázkou iba to, ktorý komiks opanuje prvé miesto. Trochu prekvapujúci je fakt, že Amazing Spider-Man je až druhý, a že ho predbehol Tony Stark ako Invincible Iron Man. Pravdepodobne mu k tomu dopomohla aj nová zbroj a konflikt s Dr. Doomom.

Na ďalších priečkach vidíme štart série Spider-Gwen, pokračovanie eventu Secret Wars a štart série Doctor Strange. Star Wars mánia sa prejavila na priečkach číslo 6, 7 a 8, kde sa objavili práve komiksy z tohto univerza. Kozmické dobrodružstvá sú aj na priečke číslo 9, ale starajú sa o ne Guardians of Galaxy. Druhý diel Amazing Spider-mana uzatvára rebríček Top 10.

Vydavateľstvo DC sa vďaka Batmanovi dostalo na 11. miesto. Najvyššie umiestnenie vydavateľstva Image je až na 23. mieste. Postaralo sa o to prvé číslo Paper Girls. IDW sa dostalo vďaka komiksu Back to the Future na 27. miesto. Iba 60. miesto si vybojoval Dark Horse Comics vďaka šiestemu dielu komiksu Fight Club 2.

1 INVINCIBLE IRON MAN #1 MAR
2 AMAZING SPIDER-MAN #1 MAR
3 SPIDER-GWEN #1 MAR
4 SECRET WARS #6 MAR
5 DOCTOR STRANGE #1 MAR
6 STAR WARS #10 MAR
7 CHEWBACCA #1 MAR
8 JOURNEY STAR WARS FASE #2 MAR
9 GUARDIANS OF GALAXY #1 MAR
10 AMAZING SPIDER-MAN #2 MAR
 …
11 BATMAN #45 DC
23 PAPER GIRLS #1 IMA
27 BACK TO THE FUTURE #1
IDW
60 FIGHT CLUB 2 #6 DAR

(zdroj: previewsworld.com)

(zdroj: Marvel.com)

V rebríčku predajnosti grafických noviel, alebo ak chcete súborných vydaní, opanoval prvé dve priečky Marvel s komiksami zo sveta Star Wars. Image obsadil sympatické tretie miesto, o čo sa postaral volume 1 série Bitch Planet. Na 4. mieste sa umiestnilo vydavateľstvo DC, ktoré k volume 1 série Deathstroke, priložilo aj masku tejto postavy a výrazne tak podporilo predaj. Úspechom je pre Image 6. miesto komiksu Walking Dead, ktorého 1 088-stranové Compendium, je z tohto rebríčka suverénne najdrahšie. Siedme a ôsme miesto si tiež ukoristilo Image vďaka sériám Saga a Outcast. Až na 9. miesto sa vyšvihol volume 2 série Lumberjanes z vydaveteľstva Bomm! Studios. Rebríček uzatvára opäť Image a séria Injection.

 

1 STAR WARS TP VOL 01 SKYWALKER STRIKES MAR
2 STAR WARS DARTH VADER TP VOL 01 VADER MAR
3 BITCH PLANET TP VOL 01 EXTRAORDINARY MACHINE (MR) IMA
4 DEATHSTROKE BOOK AND MASK SET DC
5 MARVEL SUPER HERO CONTEST OF CHAMPIONS TP VOL 01 MAR
6 WALKING DEAD COMPENDIUM TP VOL 03 IMA
7 SAGA TP VOL 05 (MR) IMA
8 OUTCAST BY KIRKMAN & AZACETA TP VOL 02 (MR) IMA
9 LUMBERJANES TP VOL 02 BOO
10 INJECTION TP VOL 01 (MR) IMA

(zdroj: previewsworld.com)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 + 13 =