Návrat mŕtvych postáv a hrozba Kree-Skrullskej vojny!

Medzi tohtoročným Avengers: Infinity War a doposiaľ nepomenovaným pokračovaním Avengers 4 sa dočkáme až dvoch filmov. Prvým z dvojice bude Ant-Man a Wasp a druhým Captain Marvel, ktorá svoju predstaviteľku našla v herečke Bree Larson. Zatiaľ čo prvý menovaný dostal nedávno trailer, tak Captain Marvel je v štádiu natáčania. Na verejnosť sa však postupne dostávajú všemožné informácie. Jednou z nich je novinka o návrate troch mŕtvych postáv z MCU (Marvel Cinematic universe)!

Prvým menovaním je agent Phill Coulson (Clark Gregg), ktorého sme naposledy videli vo filme Avengers (2012), kde svojou smrťou podmienil vznik samotného tímu najmocnejších hrdinov sveta. Môžete však protestovať, že tak úplne nezomrel, pretože krátko nato sa vrátil na obrazovky televízie v seriáli Agents of S.H.I.E.L.D. Fanúšikovia seriálu však už dávno vedia, že seriál si ide vlastnou cestou a na udalosti v MCU nijakým spôsobom nereflektuje.

Od začiatku do konca, stále spolu? (zdroj: marvel.com)

Keďže vieme, že značná časť filmu sa bude odohrávať vo vesmíre, návrat hlásia aj postavy Ronan the Accuser v podaní herca Lee Pacea a Korath the Pursuer, ktorého opäť stvárni Djimon Hounsou. Postavy si diváci môžu pamätať z filmu Guardians of the Galaxy (2014), kde boli obe zavraždené. Ako je však možné, že sa tieto zosnulé postavy vrátia medzi živých? Nie, Time Stone (kameň času) v tom nemá prsty. Film Captain Marvel je totiž zasadený do rokov 90.

(zdroj: marvel.com)

Znamená to, že okrem mladého a dvojokého Nicka Furyho uvidíme aj prvé stretnutie s agentom Coulsonom. Existuje však aj možnosť, že vďaka potvrdeniu zvyšných dvoch postáv uvidíme aj Kree-Skrullskú vojnu! Pamätáte si predsa, že na SDCC 2017 bolo potvrdené, že vo filme uvidíme rasu Skrullov (concept arts pod článkom), vtedy sa dosť špekulovalo o adaptácii komiksového eventu Secret Invasion. Ten pojednával o infiltrácii Skrullskej rasy medzi hrdinov a snahe prevziať moc nad existujúcim vesmírom.

Vo svetle nových informácií to však vidím práve na jednu z Kree-Skrulských vojen, v centre ktorej sa príbeh Captain Marvel bude odohrávať. V komiksovej predlohe ide o udalosť, v ktorej centre vojny dvoch rás stál naopak tím Avengers, ale významnými hráčmi bol aj prvý Captain Mar-Vell (vo filme ho vraj stvárni Jude Law) či Ronan the Accuser. Tak čo myslíte? Schyľuje sa k ďalšej vojne v MCU? Mimochodom, uvidíme podľa vás aj nejaký Infinity Stone (kameň nekonečna)?

Film Captain Marvel má stanovenú premiéru na 8. 3. 2019, teda dva mesiace pred premiérou Avengers 4.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 − 11 =