Nedeľné poobedie v Bernolákove: Kto je to superhrdina?

Keď sme boli roznášať vaše dary z Vianočnej zbierky, jedna várka putovala aj do Bernolákova. S pani riaditeľkou sme sa vtedy dohodli, že prídeme s deckami pokecať o popkultúre, komiksoch, filmoch a iných populárnych témach. Preto sme sa v nedeľu 10. 3. 2019 vybrali do Bernolákova.

Rozhodli sme sa začať voľnou diskusiou a ukážkami z kníh a komiksov. Hneď na začiatok ma pozitívne prekvapil záujem skupiny detí od 5 – 14 rokov. Nadšene pokrikovali, aký komiks medzi zošitovkami našli, ktorého hrdinu poznajú a aký film videli. Z toho sme prešli do rozhovoru, ktorý plynul sám o sebe. Decká nám potvrdili, že vedia, že superhrdinovia, ktorých poznajú z filmov, pochádzajú z komiksových strán.

Debatovali sme o tom, v čom sa líšia komiksy od kníh, akým spôsobom sa čítajú a spoločne sme si na popud detí začali čítať komiks Hilda. Niektorí sa viac zaujímali o umenie, a tak sme popritom s viacerými kreslili a vyfarbovali. Nakoniec sme pri pastelkách skončili všetci a vy si môžete v príspevku pozrieť, aké skvelé veci z toho vznikli. Poprosila som ich, aby mi nakreslili vlastného superhrdinu či superhrdinku a dali mu vlastné schopnosti.

Ruženka nakreslila Srdcovku, ktorej farba je ružová a z luku strieľa srdiečka a náklonnosť. Takých superhrdinov by sa v tomto svete zišlo viac! Kiara vytvorila rovno superduo a nie je to nik iný ako okrídlená Pixie a ohnivý Brutus, obávaná dvojica zvieracích hrdinov! Pridala sa k nim tiež čary ovládajúca Magika. Nádejní coloristi nám vyrastajú z Kika a Simona, ktorí to so superhrdinskými farbami načisto zabili. Klobúk dolu za predstavivosť a precíznosť.

Prekvapila nás tiež dobrá znalosť angličtiny a to, ako decká bez problémov čítali po česky. Napriek tomu sme však zistili, že nám komiksy po slovensky naozaj chýbajú, a žmurkáme teda na slovenských vydavateľov. V hľadáčiku už máme Nimonu a Hildu vďaka Albatrosu.

 

Nakoniec sme si sľúbili, že si túto akciu ešte určite zopakujeme.

Za sprostredkovanie ďakujeme pani riaditeľke a pani vychovávateľkám a vychovávateľom. Za skvelý pokec a uletené popoludnie Kikovi, Simonovi, Aničke, obom Ruženkám, Peťkovi, Sáre, Kiare a Jakubovi.

Ste parťáci. ??

Zaujal tě tenhle článek? Staň se fanouškem naší facebookové stránky a buď pravidelně informovaný o všech novinkách. Pokud chceš nahlédnout do zákulisí, sleduj nás na Instagramu.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
25 − 24 =