Testovali sme lacnejšiu a prístupnejšiu VR!

Nakoľko Oculus Rift a HTC Vive na Slovensku ešte nevyšli, tak si krátime čas aspoň plastovým „cardboard“ na mobilný telefón s 4,5-7 palcovou obrazovkou. Úprimne nečakal som, že to bude taká sranda. Treba brať  do úvahy, že aj keď je kvalita obrazovky na mobilnom telefóne vysoká (v mojom prípade iPhone 6S),je to ešte ďaleko od kvality Oculusu alebo HTC.

  • iPhone 6S  1334×750
  • Oculus/Vive 1800×1200 na jedno oko, spolu teda 2160×1200
IMG_0221
(zdroj: Marian Kollarovič)

Smartphone má dnes už snáď každý a preto je otázne, či nepôjde veľká väčšina ľudí skôr do lacného cardboardu (5€ – 25€), ako priamo do Oculusu/Vive-u. Cena zariadení je vysoká a nezabudnime na potrebu High-end PC v minimálnej hodnote 1000€. Čo nevidieť tu bude šanca sa zahrať sa na Oculuse/Vive vo VRworld-e v starom meste v BA (presnejšia adresa neskôr).

Ak sa predsa len rozhodnete pre lacnú verziu VR (virtuálna realita), tak sa môžete tešiť na XY rôznych aplikácií, programov a videí, ktoré sú špeciálne robené pre VR zážitok. Lietanie nad mestom, plávanie s rybami vo veľkej hĺbke, byť v centre diania koncertu obľúbenej hudobnej hviezdy a iné. To som ešte nespomenul, že každé video na youtube má podporu pozerania cez VR cardboarde.

IMG_0232
(zdroj: Marian Kollarovič)

Najviac som si užil, prechádzku so ženou po pláži a následne spútanie v blázinci, kde na mne robili pokusy. Lietanie v oblakoch, kde po mne nejaký „hadopes“ strieľal sklo, ktoré ma v slow motion krásne obchádzalo a cítil som sa ako v centre diania. VR (virtuálna realita) ešte ani z ďaleka nie je v plnom prúde, ale už teraz sa máme na čo tešiť! BTW Japonci už testujú sexuálny oblek/VR, lebo prečo mať sex so živým človekom, keď sa to dá aj takto, však (a deti bude robiť kto?). 😀

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Podľahol si čaru VR technológií? Tak sleduj aj  facebookovú stránku VRworld!

eM

narodil som sa a teraz sa snažím prežiť až kým neumriem...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
4 + 25 =