Nesnáším Pohádkov : A jestli neumřela, vyšiluje dodnes

Kde bolo tam bolo, v krajine, kde sa piesok lial a voda sypala, v kráľovstve rozprávkovom, tam sa raz otvorila brána. Brána do ľudského sveta, aby do seba vcucla jedno malé šesťročné dievčatko, Gertrúdu. Gertrúda mohla stráviť celý jeden deň v Rozprávkove a plniť úlohy od jej domorodých obyvateľov. Ako odmenu následne mala dostať kľúč, ktorý by ju vrátil do ľudského sveta. Až na to, že to bolo pred 27 rokmi a Gertrúda stále trčí v tom prekliatom svete v detskom tele, ale so zkazenou dušou sarkastickej dospelej ženy. Jazda plná rozprávkových bytostí a prehnaného násilia tak môže začať.

Dajte si pozor na to, čo si želáte, lebo keď sa vám to konečne vyplní, môžete zistiť že to nie je úplný ideál. Gertrúda na to už prišla a teraz to ľutuje. Po takmer tridsiatich rokoch medzi rozprávajúcimi hríbmi, žabími princami, chichotajúcimi obrami, čarodejnicami, faunami a ktovie akou ešte háveďou, by toho mal dosť každý. Čuduje sa teda niekto, že jej preskočilo nejaké to kolečko? Veď jej najlepší životný kamoš je rozprávajúca mucha.

Mesiac: „Sladká holčička, kdysi plná naděje a radosti, se změnila v nenávistnou deprimující, nechutnou, odpornou, žalostnou, příšernou, zkaženou, po -„
Gertrúda: „​A ty běž taky DO PRDELE! Hej, víš, že tě slyším, že jo?“

Scottie Young nám priniesol doslova rozprávkovú akciu plnú dúhových farieb a hríbikov v kombinácii s hektolitrami krvi. Komu prišiel tento štýl povedomý, bude to zrejme preto, že Young napísal scenár aj pre komiksové série Rocket (Chlupatý a nebezpečný, Tahání za ocas) a Rocket a Groot (zatiaľ u nás vyšiel prvý diel s podtitulom Profíci v akci). Sledovať vyšinutú ženu v dievčenskom tele snažiacu sa ujsť z rozprávkového sveta je z nejakého dôvodu naozaj zábavné. Autorovi tak musíme pripísať nejaké tie body.

Nesnáším Pohádkov je oddychový materiál hodný vášho času. Dej je veľmi priamočiary, Gertrúda si proste ide za svojím cieľom. Nič viac na tom hľadať nemusíte, proste sa nechajte uniesť magickým dobrodružstvom. 🙂 Na konci je ale perfektný zvrat, ktorý zaručí výbuch smiechu. Pohádkov má dokopy len 20 zošitov v štyroch knihách. Nemusíte sa tak trápiť s načatím ďalšej predlhej komiksovej série. Veľkým plusom je aj to, že prvá časť je uzavretá, preto keď nechcete investovať do budúcich kníh, alebo neviete s istotou povedať, či je Nesnášim Pohádkov pre vás, nemusíte.

Bylo nebylo, žila jedna holčička jménem Gertuda, kterou, jak se zdálo, potkal chmurný osud. Ale ke zděšení jistého průvodce, který by na jejím skonu profitoval, šlo o pouhé zdání. Gertruda sice není zcela ve své kůži, nicméne žije.

Za recenzný výtlačok ďakujeme CREW.

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Nesnáším Pohádkov (1.)
  • Autor: Scottie Young
  • Počet strán: 136
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmery: 168 × 258 mm
  • Jazyk: český
  • Rok vydania: 2020
  • ISBN: 978-80-7449-840-4

Aneta "Youko Akira" Jones

Som hyperaktívny workoholik, ktorý sa vo voľnom čase skrýva za knihou. Nie je nič lepšie, ako keď dokážem spojiť príjemné s užitočným, a práve preto píšem recenzie. Taktiež vediem web o japonskej pop-kultúre, predovšetkým o anime a mange, OtakuNest.net.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 + 3 =