Netflix s Dáždnikmi

V roku 2018 bude silno pršať a Netflix už teraz vyťahuje dáždniky. A nie hocijaké, ale rovno celú akadémiu. Reč je o Umbrella Academy! (Dáždniková akadémia, ak neviete po anglicky.)

Áno, ten Netflix, ktorý všetci milujeme (kto nie, ten sa do toho proste nerozumie), ktorý nám priniesol najlepšie komiksové adaptácie Daredevila, Jessici Jones, tých ostatných, Riverdale a mnoho ďalších skvelých seriálov. (Niekto spomínal Narcos, House of Cards?) Tak presne ten oznámil, že budúci rok sa dočkáme adaptácie obľúbeného komiksu Umbrella Academy od spisovateľa Gerarda Way (múdri už vedia, že ide o frontmana rozpadnutej skupiny My Chemical Romance) a maliara Gabriela Bá.

O seriál sa bude starať Steve Blackman (Fargo, seriál na motívy filmu Fargo od Bratov Coenovcov. Seriál som nevidel, ale film je pecka.) a o scenár k pilotu sa postaral Jeremy Slater (The Exorcist).

A o čom to celé je alebo bude? Príbeh sa točí okolo podivuhodných hrdinov v ešte v zvláštnejšom svete pripomínajúcom ten náš, až na to, že spolunažívame s vyvinutými šimpanzmi (My name is Caesar 😉 ). Spaceboy, muž (hlava) s telom gorily, Kraken (áno JA), Rumor, Seánce, Number Five, Horror (trčia z neho chápadlá) a White Violin sú nevlastní súrodenci, ktorí sa narodili v rovnaký dátum a majú rôzne schopnosti.

Boli adoptovaní vedcom, ktorému hovoria Monocle, aby chránili svet pred rôznymi hrozbami. Avšak nie každý sa narodí byť hrdinom ako Spaceboy. A tak sa ťažké detstvo plné tréningov a zachraňovania sveta, bez poriadnej rodičovskej lásky podpisuje na rozpadajúcich sa rodinných vzťahoch a jednotlivých krachujúcich osobnostiach hrdinov, čo zapríčiní rozpad tímu. Avšak vo vzduchu visí nová hrozba a Umbrella Academy sa musí dať dokopy, lenže nikomu sa nechce.

Komiks je tragikomický, ale aj zábavný a akčný, a stojí za to si ho prečítať. Zatiaľ vyšli len 2 ucelené príbehy spolu s tromi krátkymi, takže dostatočná príprava pred seriálom je zaručená. Dúfajme vo veľký úspech a že Gerard konečne napíše tretí diel Hotel Oblivon.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Kraken

Ja sa tu len flákam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 + 7 =