Nintendo má Pokémonov pre každého!

Začnem otázkou. Už si pokoril Sun/Moon? Ak si tento článok otvoril, tak predpokladám, že si fanúšik a hráč, takže áno. Otázka číslo dva. Prečo sa to pýtam? Z jednoduchého dôvodu. Spoločnosť Nintento totiž na 6. 6. 2017 ohlásilo Pokémon Direct, čo je akási „mini-online-prezentácia“. A čože nám predstavili?

Pokémon Ultra Sun & Ultra Moon

Minulý rok, konkrétne 18. novembra, sme sa dočkali novej generácie z hier Pokémon s podtitulom Sun/Moon. Príbeh nás zaviedol do nového regióna Alola plného vulkanických pohorí, pláží a džunglí. Takmer do roka a do dňa, aj keď trošku skorej, presne 17. novembra sa dočkáme akéhosi pokračovania s podtitulom Ultra Sun/Ultra Moon! Príbeh nás opäť zavedie do už známeho regióna Alola inšpirovaného ostrovom Hawai. Tentoraz sa však do tohoto ostrovného sveta vrátime až niekoľko rokov po pôvodnej hre. Z upútavky sme mohli vidieť, že Alola sa zmenila, je jednoducho iná. Zahliadnuť tiež môžeme zvláštne verzie (možno Mega Evolutions) legendárnych Pokémonov z tituliek pôvodnej hry, Solgalea a Lunali.

Nič ďalšie sme sa nedozvedeli. Pokiaľ ste však poctivo odohrali pôvodné hry, narazili ste na lov stvorení známych ako Ultra Beast. Tie boli lovené aj s cieľom výskumu. Môže to mať niečo spoločné s príbehom v týchto dvoch Ultra verziách? Hmm… myslím si, že áno. Tesne po ohlásení sa objavili ľudia, ktorým sa prístup Nintenda nepáči a zrejme čakali nejakú tretiu verziu. Rád by som preto upozornil na fakt, že Nintento už niečo podobné spravilo pri verziách Black a White, kedy sme sa dočkali pokračovania s názvom Black 2 a White 2.

Hra vychádza 17. novembra 2017 pre celú rodinu 3DS/2DS.

Pokémon Gold & Pokémon Silver – Virtual Console

Nie si fanúšik nových generácií hier Pokémon? To neprekáža. Nintento má hru aj pre teba! Ohlásilo totiž návrat druhej generácie, ktorá niesla podtitul Gold a Silver. Hry nevychádzajú na fyzických nosičoch, ale digitálne na virtuálnej konzole s podporou Pokémon Bank! Podobne ako prvá generácia hier Red, Blue a Yellow, ktorú si takto viete aktuálne zadovážiť na Nintento eShop za 9,99 €. Toto je vskutku vynikajúca správa! Pre mňa osobne bola druhá generácia srdcovkou, čiže rád si dám túto, dnes už retro, jazdu opäť!

Hra bude dostupná 22. septembra 2017 na Nintento e-shope.

Pokkén Tournament DX  (Nintendo Switch)

Dobre, rozumiem tomu – dve predchádzajúce hry nie sú nič pre teba. Chápem, ale Nintento myslelo aj na tento druh hráčov. Popravde, ohlásenie bojovej hry Pokkén Tournament DX bol hlavným ťahákom celého Pokémon Direct. Ja som si ho nechal až na koniec, pretože som presvedčený, že všetci hráči teraz hrajú Injustice 2 a Tekken 7. V každom prípade ide o skvelú hru a veľmi rozumný krok od Nintenda z hľadiska podpory svojej novej konzoly. Predsa len bol Pokkén Tournament DX donedávna exkluzivitou pre Nintento WiiU. Hra sa, samozrejme, vo svojej „Switch reinkarnácii“ dočká veľkého množstva noviniek, ako aj postáv na bojovanie či tých podporných. Čakajú na nás rôzne bojové módy a denné výzvy (nemyslím opustenie konzoly a odchod do práce či školy, pretože Switch je prenosný – good job, Nintento!).

Hra vychádza 22. septembra 2017 pre konzolu Nintendo Switch.

Záznam z Pokémon Direct zo 6. 6. 2017:

(zdroj: pokemon.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 + 23 =