Nový Superman je bisexuál, prezradilo DC

Muž z ocele bude v novej komiksovej sérii vystupovať ako bisexuál. V sérii Superman: Son of Kal-El (Superman: Syn Kal-Ela) sledujeme osudy syna Clarka Kenta a novinárky Lois Laneovej. Jonathan Kent prevzal štafetu po svojom otcovi. Bojovať bude proti následkom klimatickej krízy aj deportáciám utečencov.

Pokračovanie príbehov superhrdinu začalo vydavateľstvo DC Comics vydávať tento rok v júli. Už 9. novembra ponúkne čitateľom piate číslo. Práve v ňom komiksový hrdina nadviaže romantický vzťah s Jayom Nakamurom, reportérom s okuliarmi a ružovými vlasmi. DC opisuje, ako sa Jay o Supermana stará potom, čo je superhrdina mentálne i fyzicky vyčerpaný zo zachraňovania všetkých a všetkého naokolo. Sám Nakamura má špeciálne schopnosti.

„Ak by sme Clarka Kenta nahradili ďalším heterosexuálnym belošským záchrancom, bola by to nevyužitá príležitosť,“ povedal autor novej série Tom Taylor pre The New York Times. Nového Supermana sa snaží písať tak, aby sa čo najviac priblížil mladej generácii. V komiksoch sa preto objavili lesné požiare ako dôsledok globálneho otepľovania, streľba na pôde školy či protesty proti deportáciám migrantov.

Superman – Son of Kal-El #5

Podľa Taylora vydavateľstvo s nápadom, aby bol muž z ocele bisexuál, súhlasilo okamžite. Veď úvahy o tom existovali už skôr. „Vždy som hovoril, že každý potrebuje svojho hrdinu a každý si zaslúži sa vo svojom hrdinovi vidieť a som vďačný, že DC a Warner Bros. so mnou túto myšlienku zdieľajú,“ povedal autor nového komiksu.

Na sociálnych sieťach sa hneď objavili aj negatívne ohlasy. Podľa Taylora je však práve tých pozitívnych viac. „Supermanov symbol vždy predstavoval nádej, pravdu a spravodlivosť. Dnes tento symbol reprezentuje niečo viac. Dnes sa v najsilnejšom komiksovom superhrdinovi môže vidieť ešte viac ľudí,“ dodal Taylor s tým, že prichádza odozva od ľudí, ktorých novinka rozplakala, pretože si nikdy v živote nemysleli, že by sa mohli so Supermanom identifikovať.

Za grafickou a vizuálnou stránkou komiksu stojí umelec John Timms. „Som nesmierne poctený, že môžem pracovať s Tomom na sérii Superman: Syn Kal-Ela, ktorá zobrazuje Jona Kenta ako zápasí s komplexným moderným životom, zatiaľ čo zachraňuje svet pred jeho najväčšími hrozbami a grázlami,“ uviedol kreslič.

Vo svete superhrdinov nejde o prvé LGBT+ charaktery. V DC to bol napríklad Tim Drake ako Robin bojujúci po boku Batmana či Batwoman známa ako Kate Kane. U konkurenčného Marvelu zase Captain America. Na veľkom plátne však takúto progresivitu nebadať. Veci by sa mohli pohnúť a zmeniť to môže už jediný bozk u novembrových Eternals.

(zdroje: NYT, DC Comics, Guardian)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 + 13 =