Oath of the Gatewatch – Prerelease, Launch Day

Cez víkend, 16.17. januára, sa naskytla príležitosť nazrieť do očakávanej novej edície Zendikarovského bloku. Bola to prvá možnosť na vlastnú kožu vyskúšať nové karty, mechaniky a hlavne nové delenie many.

WP_20160116_006Všetkých päť pre-releasov sa konalo v príjemnej atmosfére herne Funtasticu. Medzi hráčmi sa našli ako skúsenejší, tak menej skúsení, ale vždy sa našiel niekto kto ochotne vysvetlil, pomohol, alebo poradil. Okrem štandardného turnaja sa taktiež hral formát Two-Headed Giant, alebo hra dva na dvoch. Pri tomto formáte hráči prišli v dvojiciach a stavali decky ako tím, hrali proti súperom ako tím a nakoniec zvíťazili spoločne. Tento typ turnaja si hráči pochvaľovali ako príjemnú zmenu.

Oath of the Gatewatch, taktiež ako Battle for Zendikar schováva vo svojich boostroch nové fullartové reprinty starších landov pod názvom Zendikar Expeditions. Jedná sa o rozdielne landy ako pri BfZ. Približná šanca na otvorenie takéhoto mýtického foilu je približne 1/200. Na prereleasoch sa dokopy podarili otvoriť štyri, vrátane jedného Wastelandu.

Fetid HeathFetid Heath

Od prereleasu sme sa začali stretávať s novým symbolom označujúcim bezfarebnú manu , namiesto pôvodného označenia čísla v kruhu . Odteraz sa číslo v kruhu bude používať len ako generic mana tj. ľubovoľná mana. Zmena sa netýka len nových kariet, ale taktiež starších kariet ktoré dostali novú erratu. Inak povedané, každá manová abilita, ktorá produkovala , alebo colorless manu, od teraz produkuje . Okrem tejto zmeny k nám taktiež prišla nová sada basic landov s názvom Wastes, ktoré budú produkovať bezfarebnú manu.

Týždeň po pre-release, 22. januára v piatok, táto edícia oficiálne vyšla. Hral sa uvítací turnaj za ktorý každý zúčastnený dostal promo Endbringera s dátumom. Okrem toho každý zúčastnený dostal FNM promo. Hralo sa v príjemnej atmosfére za účasti desiatich hráčov. Zastúpenie bolo prevažne zložené zo začiatočníkov, ale aspoň hry prebiehali v príjemne atmosfére.

Okrem turnaju si hráči mali možnosť prvýkrát kúpiť produkty z tejto edície. Boostre, Fat Packy, Intro Packy a kusové karty ktoré vychádzali v tejto edícií. Otázka zostáva, čo spraví táto edícia s aktuálnym štandardom. Dosť kariet tu stojí za zmienku, ale väčšinu z nich uvidíme, len ako prídavok už existujúcim balíkom. Podľa niektorých skúsenejších hráčov môže teraz do popredia vystúpiť stratégia, pozostávajúca zo zeleno/bielych tokenoch. S Gideonom, Nissou, Oathmi by táto stratégia mohla priniesť vítanú zmenu.

Čo sa týka modernu, Oath of the Gatewatch priniesol veľa nových kariet, ktoré stoja za zmienku. Karty ako Slip Trough Space do Infectu, Spatial Contortion, alebo Natural State ako možný sideboard a hlavne Thought-Knot Seer, ktorý bude veľmi dobrý prídavok do momentálne stále populárnejších Eldrazi balíkov.

Tento článok vznikol v spolupráci s Funtasticom.

 

(zdroj: gatherer.wizards.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Staggy

Level 1 Certified Judge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 ⁄ 14 =