Occupy Avengers tu budú pre obyčajných ľudí

Bežných ľudí netrápia intergalaktické invázie a civilné vojny. Teda pokiaľ sa neodohrávajú v ich susedstve. Bežných ľudí trápia bežné problémy a práve na riešenie týchto problémov by tu mala byť nová séria od Marvelu – Occupy Avengers.

Hlavnou postavou tejto série bude Hawkeye, ktorý aktuálne nie je v závideniahodnej situácii. Potom, čo spáchal v Civil War II, ho verejnosť vníma ako hrdinu, ale superhrdinská komunita na neho pozerá ako na niekoho, kto prekročil čiaru. Urobil niečo neprípustné. A práve v tomto ťažkom psychickom rozpoložení Clint Barton vyrazí na cestu po Amerike, aby vytvoril nový tím a pomáhal bežným ľuďom. Pre portál comicbookresources.com rozrozprával autor scenára David F. Walker a prezradil niekoľko zaujímavých detailov.

 

OCCAVEN2016001-Cov-ac9b3
(zdroj: cbr.com)

„Táto séria bude post-Civil War II. Väčšina ľudí vie, čo Clint urobil a táto kniha pokračuje v udalostiach potom, keď Clint prežíva ťažkú existenčnú krízu. Superhrdinská komunita ho berie ako niekoho, kto zradil základné princípy, pre obyčajných ľudí je ultimátny hrdina. Je to Dávid ktorý zabil Goliáša.“ Walker tiež prezradil, že Hawkeye sa bude viac zaoberať bežnými problémami, s ktorými sa bežne Avengers nezaoberajú.

Samozrejme, naskytla sa hneď otázka, nakoľko bude táto séria inšpirovaná nedávnymi sériami od Hawkeya, ktoré ťažili z niečoho veľmi podobného. „Je tu určite veľa podobností, ale chcem byť naozaj opatrný, aby som nepošliapal nič, čo Matt Fraction urobil, pretože to bola úžasná séria. Jedna z vecí, ktoré chceme s Occupy Avengers urobiť je, že pred tým sa všetko točilo okolo miesta, kde Clint býva a okolo jeho susedstva, tentokrát je však Clint na ceste. Cestuje krížom cez Ameriku.“

Walker ďalej úplne vylúčil výskyt superhrdinov s nejakými nadľudskými schopnosťami. Hawkeye by mal mať v tíme skvele vycvičených alebo vysoko vzdelaných ľudí. Nemôžme tu čakať bohov, bohyne, mutantov, inhumans alebo niekoho podobného.

Ohľadom samotného tímu je ešte otázne, aký budú jeho členovia. Jediný potvrdený člen je Red Wolf, indián, ktorý bol trasportovaný skrz čas z obdobia okolo roku 1800 do súčasnosti. A ako inak, aj v tejto dobe sa rozhodol bojovať za spravodlivosť. Walker sa priznal, že inšpiráciou mu bol Captain America/Steve Rogers, ktorý svojim spôsobom tiež „cestoval v čase“. O ostatných členoch tímu však nechcel Walker prezradiť nič. Prisľúbil však, že približne v čísle #4, by už malo byť jasné, kto sú Clintovi parťáci.

Zaujímavé bude určite to, že táto skupinka bude cestovať po Amerike. Walker na túto tému poznamenal: „Mám rád, že Marvel Universe má charaktery ako Kingpin, the Hood alebo niekoľko ďalších kriminálnych bossov v New Yorku, ale kto je Kingpin v Des Moines, Iowa?“

Prepojenie so zvyškom Marvel Universa Walker nepoprel. Naznačil ale, že Clint sa bude snažiť dostať mimo štandardných bitiek superhrdinskej komunity. Interakcie tu budú, nebudú však také intenzívne. O niečo podobné sa snaží aj v aktuálnej sérii Power Man & Iron Fist, ktorá je mimochodom skvelá.

Kresliť túto sériu bude Carlos Pacheco a Gabriel Hernandez Walta, ktorý sa pripojí v čísle #5 až po finále série Vision, na ktorej spolupracuje s Tomom Kingom.

Na prvý pohľad to vyzerá skvele. Stačí teda vydržať do októbra, keď to Occupy Avengers v rámci Marvel NOW! odštartujú.

OCCAVEN2016001-ChoVar-PreviewsOnly-c375b
(zdroj: cbr.com)

(zdroj: cbr.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
4 × 22 =