Ohlásená 2. séria Handmaid’s Tale!

V našom staršom článku sme vyjadrili presvedčenie, že seriál Handmaid’s Tale (Príbeh služobníčky), ktorý má na svedomí streamovacia služba Hulu, musí zožať úspech. A nechceme sa chváliť, ale tak sa aj stalo! Nielenže zabodoval u divákov, získal aj niekoľko ocenení a urobil neoceniteľnú službu Hulu.

Seriál natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy autorky Margaret Atwoodovej bol odsúdený na úspech. Kto knihu čítal, vedel, že Hulu si nemohlo vybrať lepšie. Otázne zostávalo spracovanie témy do televíznej podoby. Ale ak niečomu adaptácia naozaj sadla, tak práve tomuto príbehu. Nielenže celý proces supervízovala samotná autorka (ktorá si v nej „strihla“ aj svoje cameo), produkovali a pracovali na nej profesionáli, ba čo je dôležitejšie – fanúšikovia predlohy. A je to vidieť. Seriál je nesmierne úžasným spracovaním takej silnej témy, akou je totalitárna spoločnosť obmedzujúca ženské práva. A hlavne – je to uveriteľné. Budúcnosť, ako ju vykreslila Atwoodová, môže byť pokojne tá, do akej sa, bohužiaľ, rútime. Masívny úspech televíznej adaptácie sa tiež pripisuje (no len z malej časti) dobre načasovanej premiére,aj keď nik nemohol vedieť, ako to dopadne – seriál vyšiel tesne po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa – a všetci vieme, aká katastrofa to je a ako nás to k tomuto neblahému fiktívnemu seriálovému svetu priblížilo.

(zdroj: media.wmagazine.com)

Vedenie Hulu je (podobne ako Netflix či Amazon) skúpe na akékoľvek konkrétne čísla, no bez problémov prehlásilo, že prvá časť prvej série Handmaid’s Tale mala takú sledovanosť, akú doposiaľ žiadny seriál z ich produkcie. Rapídne sa zvýšil počet predplatiteľov služby, ktorí si ako prvé spustili práve Handmaid’s Tale. Znamená to, že, aj keď možno len dočasne, Handmaid’s Tale rapídne zvýšilo streamovacej službe Hulu sledovanosť. Je to tiež seriál, ktorý vyvolal najmä na internete veľkú diskusiu ohľadom témy, ktorú spracoval, a to nielen v popkultúrnej obci. Jeho kvality dokazuje tiež 8 cien z Emmy Awards 2017, a to v kategóriách: naj drama seriál, naj hlavná drama herečka (Elisabeth Moss), naj drama scenár (Bruce Miller), naj vedľajšia drama herečka (Ann Dowd – poznať môžete najmä z Gilmore Girls) a naj drama réžia.

A konečne – nedávno bola ohlásená 2. séria! Vyjsť by mala v apríli 2018 a bude obsahovať 13 častí. Týkať sa bude najmä tehotenstva Offred a jej snahy oslobodiť dieťa, ktoré nosí pod srdcom, od hororovej reality Gileadu.

Predstaviteľka hlavnej postavy Elisabeth Moss a autorka knižnej predlohy Margaret Atwood vám vo videu prezradia, aký majú pohľad na Handmaid’s Tale.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 − 15 =