Opäť sa nás pokúsi poraziť Jumanji

Všetky deväťdesiatkové deti, pozor! Dnes bol zverejnený trailer na sequel filmu, na ktorý si určite spomínate. Nové Jumanji bude niesť názov Welcome to the jungle (jeden by si pomyslel, že ho dali len preto, aby mali vybavený soundtrack). Zaryje sa nám opäť do sŕdc ako pôvodný film s Robinom Williamsom?

Hneď na začiatok – veľmi o tom pochybujem. Kto si fičal na filme (alebo aj na animovanej sérii) tak ako ja, pri tomto traileri zaplakal. Vidím to, akoby som bola znova ten špunt pred telkou: skvelé a prekvapivé (no a čo, že som to videla približne kvadriliónkrát) dobrodružstvo, kedy sa zo spoločenskej hry vydrali nástrahy džungle. Najprv len v jemných náznakoch… no a potom prišli slony, žirafy a nosorožce, klasický deň, poznáte to, treba bojovať o život a tak. Osobne som Robina Williamsa milovala v každom jednom jeho filme, takže toto bolo must watch. Malo to všetko – drámu na úrovni detskej aj dospelej mysle (aj jej kombináciu), nadšenie pre spoločenské hry, nebezpečenstvo, z ktorého sa hrdinovia vždy dostanú, a o happyende ani nehovorím (nie, ja nie som náročný divák). Klišé? Samozrejme! To najskvelejšie. Teraz je to čistá nostalgia.

Čistá nostalgia (zdroj: imdb.com)

Ale to, čo štúdio Sony Pictures vypustilo dnes (29. 6. 2017) do sveta, nemá s mojou srdcovkou nič spoločné. Klasika, zoberme niečo, na čo majú milleniali dobré spomienky, a pokazme im ich! (Ak mi siahnete na Flubbera, budem naozaj zlá.) Yes. Z nostalgie sa razom stáva znechutenie, pretože z toho nebude nič iné, ako lacná komédia.

Štyria stredoškoláci za trest upratujú starý sklad (okej, to vyzerá nádejne, určite nájdu spoločenskú hru), všetci majú svoje issues bla, bla… A tu zrazu nájdu… videohru, ktorú si zapnú na telke? Aw, man… ževraj chceli tvorcovia aktualizovať film na dnešné reálie (prečítajte si to pokojne ešte raz, nie, nedáva to zmysel). Všetci puberťáci si vyberú svoju postavu, za ktorú chcú hrať (áno, každý tak, aby si vyriešil svoje psychické problémy alebo neduhy) a hra ich pohltí. Keď pristáli na ďalšom zábere nohy The Rockavyprchalo zo mňa všetko nadšenie. Nechápte ma zle, toho chlapíka mám rada, ale mne pri ňom momentálne vybieha v mysli len Fast and Furious no. 1 546 a Baywatch. Jack Black a Kevin Hart sú už len čerešnička na torte. (Povedal niekto lacný humor? No tak, upokojme sa.) Čo robili ďalej, ma už vlastne ani nezaujímalo.

Tak čo, zahrali by ste si? (zdroj: themindtrap.com)

O ďalšom Jumanji filme sa hovorilo už dlho (od roku 2012). Najskôr bol ohlásený na december 2016, no na štúdio sa zniesol hejt, že je to príliš skoro po Robinovej smrti. Potom sa tam poprehadzovali nejaké mená (herecké, produkčné, režisérske a tak ďalej), nakoniec film režíroval Jake Kasdan (väčšinou producent béčkových komédií), zachrániť to môže len to, že do produkcie sa zapojil človek, ktorý spolupracoval aj na Jumanji z roku 1995 – William Teitler (nie, ani ja sama tomu neverím).

Ale ktovie, možno to bude trhák a ja si priznám, že som sa mýlila. Možno to bude ešte lepšie ako pôvodný film, možno to s ním nebude mať nič spoločné, a to na tom bude najlepšie. Možno nás z tohto filmu Jumanji tentoraz naozaj porazí…

 

Premiéra filmu Jumanji: Welcome to the Jungle je naplánovaná na 22. december 2017.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 − 5 =