Penny Dreadful : City of Angels – Čo nás čaká?

Seriál Penny Dreadful si svojho času získal mnoho fanúšikov. Či už to bolo spracovaním klasických hororových príbehov, ako Dracula, Obraz Doriana Graya či Frankenstein a iných, alebo skvelou Evou Green, pre ktorú bola rola tajomnej Vanessy Ives zápasiacej so silami pekla akoby ušitá na mieru. Preto bolo snáď pre všetkých nečakané, že sa seriál skončil už v tretej sezóne s neuzavretými dejovými líniami (napr. Dr. Jekyll a pán Hyde). Samotný záver seriálu, hoci bravúrne spracovaný, napokon pôsobil doslova skľučujúco. Veľká časť fanúšikov mu nedokázala prísť na chuť a volala po pokračovaní, ktoré však tvorcovia seriálu odmietli s odôvodnením, že tri série boli presne to, čo chceli. Tento hlad však mal byť aspoň čiastočne zahnaný sériou komiksov, ktoré najprv rozšírili príbeh ako prequely a neskôr aj ako priame pokračovania seriálu so všetkými známymi postavami.

Ubehol však nejaký čas, a keď sa už zdalo, že zázraky sa jednoducho nedejú, objavili sa správy o možnom pokračovaní značky Penny Dreadful. To postupne nadobúdalo reálne kontúry a dnes tu konečne máme nielen prvý trailer, ale aj dátum premiéry, ktorý bol stanovený na 26. apríla 2020.

 

Okrem podtitulu City of Angels toho už vieme pomerne dosť. Seriál má opäť na starosti stanica Showtime spolu s autorom originálu Johnom Loganom. Ten sa už medzičasom stihol vyjadriť, že toto „pokračovanie“ nebude na pôvodný seriál nijako nadväzovať, keďže, podľa jeho slov, šlo o uzatvorený dej, ktorý sa skončil „primerane k tomu poeticky smutnému príbehu“. Mesto anjelov sa tak dočkalo úplne nových postáv, prostredia i obdobia, v ktorom sa odohráva.

Presunieme sa totiž do Los Angeles v roku 1938, teda rok pred vypuknutím druhej svetovej vojny. Sledovať budeme príbeh detektíva menom Tiago Vega (Daniel Zovatto) a jeho spoločníka Lewisa Michenera (Nathan Lane) vyšetrujúcich hroznú vraždu, ktorá otriasla mestom. Popritom sa ponárajú čoraz hlbšie ku koreňom mexicko-amerických tradícií spätých s Los Angeles.

Hlavnou hviezdou bude Natalie Dormer (Margaery Tyrell v Hre o tróny), ktorá sa zhostila úlohy Magdy – démonickej bytosti schopnej vziať na seba podobu kohokoľvek, koho si vyberie. Vyzerá to teda, že pôjde o akúsi „náhradu“ za Vanessu Ives, i keď to bude postava s úplne inými motívmi a zrejme aj stranou barikády, na ktorej bude stáť. Samotná herečka sa vyjadrila, že aj keď sa príbeh odohráva v roku 1938, v skutočnosti je to celé viac o súčasnosti – o nebezpečenstvách demagógie a démonizácii iných, ako aj o nacionalizme, nových technológiách či o strachu z vojny.

Predsa len sa však stretneme aj s minimálne jednou tvárou známou z originálu. V jednej z hlavných úloh sa tu totiž objaví herec Rory Kinnear, ktorý pôvodne stvárnil postavu Frankensteinovho monštra neskôr v seriáli známeho ako John Clare. Tentoraz však zosobní postavu nemeckého pediatra Petra Crafta – šéfa Nemecko-amerického zväzu usilujúceho sa uchrániť Spojené štáty pred vojnou hroziacou v Európe.

(Zdroj: deadline.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 23 =