Perly mesiaca – November 2021

V rubrike Perly mesiaca sa vám pokúsim vybrať pár komiksov, o ktorých si myslím, že stoja za preskúmanie. Venovať sa budem prvým číslam sérií, ktoré sa začnú v tom mesiaci. V tomto prehľade sa pozrieme na novembrové novinky.

 

 

NEWBURN #1

Scenár: Chip Zdarsky, Nadia Shammas

Vizuál: Ziyed Yusuf Ayoub, Jacob Phillips

Obálka: Jacob Phillips

Dátum vydania: 3. 11. 2021

(zdroj: Image comcis)

Image comics nám prináša novú detektívku z pera Chipa Zdarskeho (Daredevil). Už len pre to meno sa to oplatí pozrieť. Avšak to nie je jediná zaujímavá vec na tejto sérii. Ako som spomenul, hlavný príbeh bude písať Chip a vizuál nakreslí Jacob Phillips (That Texas blood). No na pozadí prvého čísla sa bude odohrávať aj ďalší strhujúci príbeh Brooklyn Zirconia od vychádzajúcich hviezd Nadia Shammas a Zyyed Yusuf Ayoub.

V prvom čísle Newburn sa stretneme s Eastonom Newburnom, súkromným detektívom bez lojality, ktorý vyšetruje konflikty medzi súperiacimi zločineckými rodinami, pričom získava aj vlastných nepriateľov. Debutové číslo bude sledovať príbeh muža, ktorého nájdu zavraždeného po krádeži vo vlastnej mafiánskej rodine, no ukáže sa, že oni nie sú tí, ktorí po ňom idú.

 

 

JOY OPERATIONS #1

Scenár: Brian Michael Bendis

Vizuál: Stephen Byrne

Obálka: Stephen Byrne

Dátum vydania: 17. 11. 2021

 

(Zdroj: Dark Horse)

Brian Michael Bendis, človek ktorého určite netreba predstavovať, sa spojil s komiksovou senzáciou Stephenom Byrnem (Wonder Twins, Legion of Superheroes) v ich vôbec prvej autorskej sérii.

Päťdesiatpäť rokov v budúcnosti. JOY je EN•VOI. Špeciálna agentka z jednotky Jonando Trust. Trusts sú mestá vo vlastníctve spoločností, ktoré sú stredobodom modernej spoločnosti. JOY má za úlohu chrániť všetky tajomstvá tykajúce sa Jonando Trust.

Je vynikajúca. Dokonalosť sama o sebe. Extrémne tvrdá. V niektorých častiach takmer legendárna. Až jej jedného dňa v hlave zaznel hlas, ktorý ju chcel prinútiť zradiť všetko, v čo kedy verila. Ako sa vysporiadala s touto otázkou, sa dozvieme v 5-dielnej mini-sérii.

 

 

HELLBOY BONES OF GIANTS #1

Scenár: Mike Mignola, Christopher Golden

Vizuál: Matt Smith

Obálka: Matt Smith

Dátum vydania: 03.11.2021

(Zdroj: Dark Horse)

Keď vo Švédsku dôjde k prekvapivému objavu, B.P.R.D. pošle na miesto nálezu svojich najlepších agentov, Hellboya a Abe Sapiena. Nasledovať bude vzrušujúce dobrodružstvo plné severských legiend, mýtických tvorov a hrozby, ktorá by mohla zraziť na kolená nielen Zem, ale všetkých deväť ríš severskej mytológie. Pre mňa kombinácia Hellboya a severskej mytológie znie veľmi zaujímavo a neviem sa dočkať, keď si to prečítam.

Štvordielna komiksová séria Hellboy: Bones of Giants od Mika Mignolu a Christophera Goldenho prináša čitateľom boj Hellboya proti Mrazivým obrom s vizuálnym prejavom Matta Smitha (Hellboy and the B.P.R.D: Long Night at Goloski Station, Barbarian Lord, Folklords). O farebnosť v tomto komikse sa postará Chris O’Hallorana (Folklords, Black Panther, Ice Cream Man).

 

 

DARK KNIGHTS OF STEEL #1

Scenár: Tom Taylor

Vizuál: Yasmin Putri

Obálka: Yasmin Putri

Dátum vydania: 02. 11. 2021

(DC Comics)

Celý stredoveký svet sa navždy zmení, keď na Zemi núdzovo pristane vesmírna loď z planéty odsúdenej na zánik. Panovníci zomrú, kráľovstvá povstanú a to, čo sa mnohým zdalo ako koniec sveta… bol len začiatok! Epický fantasy príbeh odohrávajúci sa vo vesmíre DC, kde nič nie je také, ako sa zdá… Od scenáristu Toma Taylora (DCeased, Suicide Squad) a výtvarníčky Yasmine Putri prichádza generačný príbeh dobra a zla. V rámci úplne nového univerza!

K remaku DC Univerza v štýle 1602 Taylor povedal: „Napriek tomu, že som spisovateľ hororovej série DC, DCeased, som v skutočnosti veľký fanúšik fantasy. Kombinácia dvoch mojich obľúbených vecí, superhrdinov DC a high-fantasy, je úplne skvelá. Vyrastal som pri čítaní Pána prsteňov po boku Supermana. Terry Pratchetta po boku Gartha Ennisa. Robina Hodda a Marka Waida. Teraz to všetko spojím s neuveriteľnou Yasmine Putri v najväčšom príbehu, aký si viem predstaviť. Príbeh o vojne a láske, o zúfalstve a nádeji, o zrade a nepravdepodobných spojenectvách vytvorených v boji.“

 

 

HULK #1

Scenár: Donny Cates

Vizuál: Ryan Ottley

Obálka: Ryan Ottley

Dátum vydania: 03. 11. 2021

(zdroj: Marvel)

Po úspešnej sérii Venom sa Donny Cates začne venovať novému hrdinovi – Hulkovi. Jednoznačne séria a prvé číslo, ktoré si nenechám ujsť. Určite sa oplatí pozrieť aj po nejakom variant covere. Nekontrolovateľná zlosť Hulka dosiahla úplne novú úroveň a nikto – vrátane Avengers – nie je pripravený ju zvládnuť. Je to však skutočne Hulk, ktorého by sa mali ľudia báť, alebo je pravda úplne inde? Pripojte sa ku kreatívnemu tímu Donny Cates a Ryan Ottley, ktorí odštartujú ďalšiu etapu Hulka.

 

 

HAWKEYE #1

Scenár: Marieke Nijkamp

Vizuál: Enid Balam

Obálka: Jahnoy Lindsay

Dátum vydania: 03. 11. 2021

(zdroj: Marvel)

Keďže sa nám blíži seriálové spracovanie Hawkeyea, v ktorom sa nám predstaví aj Kate Bishop, Marvel prináša minisériu venovanú tejto postave.

Kate mieri domov. Alebo aspoň späť do New Yorku a chce sa vrátiť za svojimi priateľmi, rodinou. Odkedy však bola naposledy na východnom pobreží, zmenila sa. Pred návratom sa najprv rozhodne zobrať a vyriešiť malý prípad, takzvaný „posilňovač sebavedomia“, aby sama sebe dokázala, že sa rozhodla správne a že sa nevráti do svojej minulosti len vďaka zmene časových pásiem. Okrem toho ten prípad je perfektný: elegantné letovisko? Áno. Lúpež šperkov? Áno. Takmer určite 100% pasca? Áno.

Nenechajte si ujsť túto novú minisériu od spisovateľky Marieke Nijkamp a výtvarníčky Enid Balám.

Tento článok je len ukážkou niekoľkých komiksov, ktoré budú vydané v novembri. Všetky tieto, ale aj ďalšie perly mesiaca si môžete pozrieť a objednať na webe Komiksového raja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 ⁄ 14 =