Peter Dinklage súčasťou MCU?

Na začiatok je potrebné podotknúť, že autor článku si je vedomý skutočnosti, že Peter Dinklage, hviezda seriálu Game of Thrones, si už v „marvelovke“ zahral. Konkrétne išlo o postavu Bolivara Traska v snímke X-Men: Days of the Future Past (X-Men: Budoucí minulost – preklad distribútora), ale aktuálne si naň vraj brúsi zuby samotné MCU. Možno bude veľa divákov zmätených a vznikne zopár (mojich veľmi „obľúbených“) konšpirácií o spojení tímov Avengers a X-Men. Internetový portál Variety totiž prišiel so správou, že herec Peter Dinklage a.k.a. Tyrion Lannister komunikuje s Marvelom o kľúčovej role v chystaných filmoch Avengers: Infinity War a Avengers 4 (pracovný názov štvrtého pokračovania – pozn. autora).

Čo sa však týka informácie samotnej, nemáme žiadne oficiálne vyjadrenie od herca a mlčí aj Marvel. Takáto situácia však dáva priestor vzniku rôznym fanúšikovským teóriám. Z rôznych kútov miesta s názvom internet prúdia názory o tom, akú postavu by herec mohol stvárniť. Objavili sa aj také, že herec len prepožičia svoj hlas nejakej vesmírne entite. V kurze je napríklad entita známa ako Eternity. V komiksovom univerze Marvelu je večnosť zhmotnená do vesmírnej postavy Eternity, rovnako ako je zhmotnená smrť, ktorej sa dvorí samotný Thanos, do postavy ženy. Eternity bola jedna z entít, ktoré sa spolu s Infinity (nekonečnosť) a Living Tribunalom postavili na odpor Thanosovi v komiksovom evente The Infinity Gauntlet (zdroj inšpirácie pre snímku Infinity War) z roku 1991. Sú tu však aj zaujímavejšie názory, ktoré hovoria o tom, že Peter Dinklage stvárni postavu M.O.D.O.K.-a!

M.O.D.O.K. (zdroj: Marvel.com)

V komiksovom univerze ide o postavu s občianskym menom George Tarleton, ktorý bol pôvodne radovým agentom organizácie A.I.M. (Advanced Idea Mechanics). Neskôr však podstúpil experiment na zvýšenie využitia ľudského potenciálu, ktorý ho transformoval do bytosti známej ako M.O.D.O.C. (Mental Organism Designed Only for Computing). Vďaka zvýšenej inteligencii dokázal ovládnuť celú organizáciu A.I.M. a stať sa jej vodcom. Od tohto momentu si začal hovoriť  M.O.D.O.K. (Mental Organism Designed Only for Killing).

Čo si myslíte o týchto teóriách brázdiacich vody internetu? Vesmírna entita je celkom reálna, avšak na druhú stranu s organizáciou A.I.M. sme sa v MCU už stretli, konkrétne v snímke Iron Man 3, kde však spoločnosť viedol Aldrich „Mandarin“ Killian. V akej úlohe by ste herca Petera Dinklagea najradšej videli vy? Mimochodom, aby toho nebolo málo, máme pre vás aj fanart toho, ako by M.O.D.O.K. mohol v MCU vyzerať. Pochádza od autora Boss Logic Inc, na ktorého tvorbu veľmi radi upozorňujeme.

fanart M.O.D.O.K-a v podaní herca Petera Dinklagea (zdroj: Boss Logic Inc)

(zdroj: comicbooknews.com/variety.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 − 8 =