PlayStation hry na filmových plátnach!

Sony už viac nebude čakať na to, kým ich herné počiny prenesú na plátna spoločnosti z filmovej brandže. Rozhodli sa založiť vlastné štúdio PlayStation Production, ktoré bude odteraz zodpovedné za filmové adaptácie najznámejších herných titulov z platformy PlayStation. Shown Layden, ktorý je garantom celého projektu, pre The Hollywood Reporter povedal, že veľa režisérov a scenáristov nerozumie herným svetom ani samotnému hraniu videohier. Tento počin teda nemá docieliť len nový zážitok z hier (a tým zarobiť väčšie množstvo peňazí), ide aj o spôsob, akým poukázať na neschopnosť Hollywoodu priniesť herné tituly na televízne obrazovky. Sony chce takto napodobniť Marvel a ich úspešné filmové spracovania komiksov, o čom svedčí aj fakt, že si na pomoc zavolali producenta Kevina Feiga, ktorý má skúsenosti s tvorbou najznámejších filmov štúdia Marvel.

Mohlo by sa zdať, že Sony len dobieha iné spoločnosti ako Ubisoft alebo Activision, ktoré už majú vlastné štúdiá zamerané na multimediálne spracovanie svojich herných počinov. V skutočnosti však chce Sony produkovať a distribuovať filmy a seriály pod jednou strechou bez toho, aby licencovalo obsah iným štúdiám. Táto správa určite poteší skeptikov, ktorí sa obávajú, že by filmové adaptácie ich obľúbených herných titulov robil niekto, kto nemá k danému hernému svetu žiadny vzťah, a vzniklo by tak niečo, čo by bolo hanbou danej hernej značky.

Existuje však opodstatnený dôvod na obavy, či sa podobný projekt môže podariť a či neskončí ako ďalší nesplnený sen. Ak však všetko vyjde tak, ako má, môžeme sa tešiť na filmové alebo seriálové spracovanie titulov ako Uncharted, The Last of Us, Metal Gear Solid, Crash Bandicoot alebo God of War. Je to však stále iba špekulácia, lebo aj napriek tomu, že štúdio už funguje, neboli doteraz oficiálne zverejnené projekty, na ktorých chce pracovať.

Neostáva nám nič iné, len dúfať, že sa všetko podarí a my sa budeme môcť v blízkej budúcnosti tešiť na skvelé filmové a seriálové adaptácie najobľúbenejších herných titulov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
2 × 17 =