Pozvánka na SlavCon 2019

V dňoch 26. 4. až 28. 4. sa v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) STU na Ilkovičovej 2 v Bratislave uskutoční už 13. ročník medzinárodného festivalu SlavCon zameraného na fantasy, sci-fi, históriu, mytológiu a popkultúru. Návštevníci sa počas neho môžu zúčastniť prednášok a workshopov prebiehajúcich paralelne v 9 programových líniách.

Festival prinesie mnoho zaujímavých hostí, hlavnou hviezdou tohto ročníka bude Stanislav Yanevski, ktorý vo filmovej ságe o Harry Potterovi stvárnil postavu metlobalového stíhača Viktora Kruma. Filmoví nadšenci si ho môžu pamätať ako durmstrangského šampióna v Trojčarodejníckom turnaji, skvelého hráča metlobalu, ale aj ako prvú lásku Hermiony Grangerovej (Emma Watson). Na festivale sa zdrží dva dni a fanúšikovia budú mať príležitosť zúčastniť sa panelovej diskusie, autogramiády a niekoľkých ďalších špeciálnych udalostí.

Festival tento rok predstaví aj úplne novú líniu Future Earth spájajúcu témy ekológie a technológií budúcnosti. V rámci nej sa predstavia rôzne osobnosti, napríklad Petra Slezáková zo Zero Waste Slovakia alebo Petr Novak z Neuroimunologického ústavu SAV. Petra učí ľudí, ako možno žiť aj bez produkovania odpadu, Petr je členom popredného svetového tímu skúmajúceho Alzheimerovu chorobu.

(zdroj: SlavCon)

Pozvanie prijal aj Michal Domonkoš, hlas Draca Malfoya v slovenskom znení filmov o Harry Potterovi, ktorý na festivale predstaví aj svoju dabingovú školu. Tešiť sa môžete aj na Pavla Soukupa, mladého talentovaného režiséra. Návštevníkom povie čo-to o filme na Slovensku a predstaví aj svoj film Lesapán.

Medzi prednášajúcimi nebude chýbať ani spisovateľka Františka Vrbenská s prednáškou o svete zbojníkov či archeologička Veronika Dubcová, ktorá nám predstaví minojskú kultúru v úplne novom svetle.

(zdroj: Slavcon)

Návštevníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie komikov zo skupiny Comedy Dungeon alebo na diskusiu s hororovým spisovateľom Markom E. Pochom plnú jadrného a čierneho humoru. O večernú zábavu sa postará a do tanca zahrá kapela Strigôň.

Festival spestruje aj sprievodný program, na vlastnej koži možno vyskúšať metlobal podľa oficiálnych pravidiel Quidditch World Association, navštíviť autentický historický tábor, naučiť sa historické tance alebo si s Tiborom Puschom, známym pod prezývkou Slovenský Viking, skúsiť výrobu keramiky. SlavCon 2019 organizuje OZ Slavcon v spolupráci s FIIT STU za výdatnej podpory občianskych združení Spoločenstvo Tolkiena a Sci-Fi Guide. Na príprave festivalu sa podieľajú dobrovoľníci bez nároku na odmenu. Lístky si môžete zakúpiť za predpredajové ceny cez internet alebo na mieste za 20 €.

Novinky a ďalšie informácie o festivale nájdete na webovej stránke www.slavcon.sk.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
24 + 19 =