Predstavujeme : Všetky tie svety – Marcin, Čorba

Experimentálna grafická novela Všetky tie svety slovenských autorov Juraja Čorbu a Dávida Marcina rozpráva príbeh dvoch špičkových expertov riešiacich nezvyčajnú bezpečnostnú hrozbu spojenú s nástupom nových technológií. Obaja analyzujú učenie zakladateľa antitechnologického hnutia, anonymného Helia, ktoré aktívne šíria jeho followeri prostredníctvom sietí, 3D hologramov a ďalších nových komunikačných kanálov. Hlavní protagonisti On a Ona zistia, že na niektorých ľudí majú Heliove posolstvá zvláštny účinok, a uvedomia si, že tento prípad si vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a špeciálny prístup. Uprostred intenzívnej a únavnej práce však prídu na to, že s ich misiou nie je niečo v poriadku…

Zo svojho anglického originálu preložil autor Juraj Čorba. Kreslil Dávid Marcin.

Komiks Všetky tie svety vás na prvý pohľad upúta jasnožltou obálkou v kombinácii s čierno-bielou kresbou mesta. A čo sa vlastne nachádza pod ňou? V príbehu sa ukrýva pomerne netradičný obsah, či už formou, alebo obsahom.

Komiks Všetky tie svety je grafickou novelou. Autori Juraj Čorba a Dávid Marcin nás zoberú do sveta, v ktorom nastáva kríza v dôsledku nových technológií. Je to nanajvýš aktuálna téma v dnešnom svete a už to nám napovedá, že sa vyberieme pútavým a novým smerom. Už spomenutú krízu má na svedomí antitechnologické hnutie na čele s tajomným vodcom Heliom. Špičkoví experti a hlavní protagonisti – On a Ona – riešia Helia a jeho učenie šírené prostredníctvom followerov, 3D hologramov a ďalších moderných komunikačných platforiem.

Koho by mohol príbeh osloviť?

Možno vás na prvý pohľad láka práve komiksové stvárnenie, a to plným právom. Ilustrátorom je talentovaný Slovák Dávid Marcin, podieľal sa aj na tvorbe knižného komisiu Zlatý zub, ktorý taktiež vyšiel tento rok. Juraj Čorba je autorom i prekladateľom, pretože preložil knihu z anglického originálu.

Už z obsahu, ktorý sme načrtli vyššie, je zrejme jasné, že príbeh je určený pre mladých. Niektorým ľuďom asi slová ako follower či hologramy veľa nepovedia, ale komiks Všetky tie svety je sviežim a svižným čítaním. Vizuálny zážitok, rýchle čítanie a príbeh, ktorý je aktuálny a moderný, to všetko v necelých dvesto stranách. 

Ak nemáte skúsenosti s čítaním komiksov, ale zaujal vás príbeh, rozhodne sa po knihe nebojte siahnuť! Dobrý príbeh je zážitkom v každom umeleckom stvárnení.

  • Vydavateľstvo: Slovart
  • Väzba: tvrdá
  • Rozmer: 210 x 285 mm
  • Jazyk: slovenský
  • Počet strán: 176
  • ISBN: 9788055643601

Podporte komiks aj náš portál kúpou komiksu cez tento link:

Janka Casion Kolenová

K fantasy literatúre, ktorá tvorí srdce môjho čitateľského života, ma priviedli výborné knihy zo série Harry Potter a Pán prsteňov. Rada čítam fantasy a sci-fi. Nepohrdnem však ani dobrou detektívkou či trilerom a ani historická téma mi neprekáža, ak ma kniha zaujme. Z histórie mám najradšej templárov, križiacke výpravy či grécku mytológiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 − 14 =