Prieskumníčka Dora v prvom traileri

Každý, kto už niekedy videl detskú náučnú rozprávku Dora the Explorer, ktorá má slúžiť najmä na výučbu španielčiny a (u nás) angličtiny, si musel ťukať po čele, keď bola ohlásená jej filmová adaptácia. Ako by z takej látky mohol vzniknúť plnohodnotný celovečerák? No tvorcovia evidentne vedeli, čo robia, a myslím si, že lepšie na to už ani ísť nemohli – bude to mládežnícka komédia!

Dora and the Lost City of Gold by sme mohli považovať za sequel k rozprávke – Dora podrástla a bola nútená nastúpiť na strednú školu v meste. Okrem toho, že kontrast medzi zelenou džungľou a tou mestskou poskytne určite mnoho vtipných situácií, zájde tento film ešte o kúsok ďalej. Rozprávka o malej prieskumníčke má veľmi špecifický naratív a aj z toho si tvorcovia vystrelili. Keď sa Dora zadíva do kamery a  s vážnou tvárou nabáda diváka, aby zopakoval španielske slovo, pričom jej rodičia nechápu, komu to hovorí, určite vyprsknete smiechom rovnako ako ja. Takže tu máme aj búranie štvrtej steny, a veľmi vtipné. Známe herecké mená ako Eva Longoria, Michael Peña či Danny Trejo a.k.a. Machete ako Dorina opička Boots sú čerešničkou na torte.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. Ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
32 ⁄ 8 =