Project Power – Netflix ponúkol gaučový štandard

V uliciach New Orleans sa množia problémy. Spôsobuje ich nová droga Power. Výsledkom jej užitia sú na 5 minút získané super-schopnosti. Nie je to samozrejme také jednoduché, ako sa zdá. To, aké schopnosti sa vo vás prebudia, zistíte až po jej aplikácii. A nie je nič výnimočné, že namiesto ovládania ohňa, nadľudskej sily, rýchlosti alebo niečoho podobného, vás droga jednoducho zabije. Kriminálnici v tom majú jasno – droga je skvelá. Ako sú na tom však policajné zložky? Nemali by vyrovnať skóre?

Najväčšie filmové udalosti posledných mesiacov sa koncentrujú na streamovacie služby. Či už berieme do úvahy nedávny The Old Guard, alebo blížiacu sa Mulan. Netflix sa snaží dodať svojim predplatiteľom minimálne jednu takúto udalosť mesačne a tá posledná je komiksovka Project Power, ktorá ale nemá s komiksami nič spoločné.

(zdroj: Netflix)

Príbeh sledujeme z pohľadu troch postáv, z ktorých má každá na novú drogu iný názor. Policajt Frank (Joseph Gordon-Levitt) sa snaží prísť na zdroj tejto hrozby, avšak aby kriminálnikom stačil, neváha si instantnými superschopnosťami občas pomôcť. Bývalý vojak Art (Jamie Foxx) je v tomto smere oveľa zaujímavejšia postava. Proti droge a jej šíreniu bojuje, jej výhody ale odmieta. Na druhú stranu zase nemá problém s použitím trochu drsnejších spôsobov na získavanie informácií. Foxxovi táto úloha naozaj sadla a ak máte radi hrdinov, ktorí sú kombináciou „anti-únoscu“ Liama Neesona (Taken) a chladnokrvného Denzela Washingtona (Equalizer), Art vám určite sadne tiež. Tretia do partie je dílerka Robin (Dominique Fishback), ktorá v droge vidí šancu, ako rýchlo a jednoducho zarobiť a zabezpečiť seba a svoju rodinu. Motivácie hlavných postáv fungovali, boli dobre zahrané a nemal som s nimi žiadny problém.

(zdroj: Netflix)

Problémom bol svet, v ktorom sa naši hrdinovia vyskytujú. Vôbec som totiž nemal pocit akéhosi všeobecného ohrozenia drogou Power. V istých momentoch som mal pocit, že sa jej výskyt prakticky popiera a je to len víkendový výstrelok, ktorý tu bol len na moment. Tešil som sa na mesto, ktoré bude novým prerozdelením moci v troskách, avšak New Orleans vyzeralo, ako by prekonávalo drobnú nádchu a nie existenčné ohrozenie. Vzhľadom na dĺžku filmu sa s týmto aspektom mohli tvorcovia vyhrať o niečo viac.

Príbeh ako taký nie je nič extrémne sofistikované, avšak o to tu ani nešlo. Kostra filmu sa podobá na väčšinu video-béčok z 80. rokov. Celé je to trochu šmrncnuté X-Menmi a celkovo obľúbenosťou všetkého nadľudského v poslednom období. Dôležitejší je vizuál, ktorý funguje a má dostatok cool momentov, na ktoré sa dobre pozerá. Najzaujímavejšie sú samozrejme tie super momenty, ktoré sú zvládnuté tiež dobre a nechýbajú v nich zaujímavé nápady.

(zdroj: Netflix)

V rámci piatkových gaučových premiér na Netflixe je Project Power slušný štandard, ktorý výraznejšie nenadchne, ale ani neurazí. Jamie Foxx je vo svojej úlohe skvelý a pridáva filmu ešte jeden cool bod navyše. Celkovo je to asi na podobnej úrovni ako The Old Guard a rovnako ako pri nesmrteľnej Charlize, by som sa ani pri neskutočne cool Jamiem nebránil pokračovaniu.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
20 ⁄ 1 =