REBIRTH série alebo kam sa podel Scott Snyder?

Batman je dlhodobo najstabilnejšia séria DC-čkovského NEW52. Či už po scenáristickej, tak aj po umeleckej stránke. Keď prišiel na začiatku Scott Snyder, Greg Capullo, Jonathan Glapion a FCO Plascencia bol to (očakávaný) úspech. Snyder bol už overeným scenáristom série Detective Comics, kde urobil jeden z najkvalitnejších detektívnych Batmanovských príbehov vôbec – Black Mirror. Tu sa spojil s dlho zvažovaným kandidátom na post hlavného kresliča Gregom Capullom, ktorý sa preslávil svojim podielom na Image sériach, ako boli Spawn a Haunt. Capullo, so sebou zobral celý svoj tím – Jonathana Glapiona (podľa mojej mienky súčasne najlepšieho inkera v dnešnej komiksovej dobe) a FCO Plascencia. Tento tím spoločne spravil z 52 čísel 46  (až na Glapiona, ktorý neskôr kvôli prácam na ďalších DC sériach odstúpil z postu inkera po skončení eventu Death of the Family (BATMAN #17) a nahradil ho jeho dlhoročný kolega a priateľ Danny Miki ).

DC Comics pred nejakou dobou, kvôli stále klesajúcim predajom (priznajme si to) uviedlo svoj nový „reštart“ s názvom Rebirth! Nemal by to byť reštart tak úplne, skôr zobrali to dobré čo bolo na starom univerze a spojili to s tým najlepším z NEW52. Rebirth má byť odštartovaný 80. stránkovým komiksom s nápaditým názvom DC Rebirt. Komiks bude zrejme riešiť, ako a prečo Rebirth nastal. Štart je stanovený na júl tohto roku a spolu s ním začnú vychádzať, opäť naštartované, hlavné DC série (napr. Batman – od ktorého Snyder odstupuje a prechádza k inej sérii).

Snyderova nová séria ponesie názov „tram-ta-dá“ ALL STAR BATMAN! Kreslič Gregor Capullo, nebude súčasťou tejto série a tak prichádza John Romita Jr., ktorý je osvedčený Spider-Manovský kreslič zo začiatku tohto tisícročia. Poznať ho však môžete aj z komiksu Marka MillaraKICK-ASS a pre DC kreslil napr. posledných cca 20 čísel série Superman z NEW52. Mimochodom, Greg Capullo bude medzi tým bude pracovať na zatiaľ nešpecifikovanom projekte s Markom Millarom (na ktorý sa osobne dosť teším).

all-star-batman-rebirth
All Star Batman (zdroj: DC Comics)

Späť ku Scottovi Snyderovi a Rebirthu. Okrem Romitu Jr. sa na sérií budú podieľať aj také mená ako Jock, ktorý pracoval so Snyderom na už spomínanom Black Mirror a (môj najobľúbenejší súčasný kreslič) Sean Gordon Murphy, ktorý so Snyderom už pracoval na sérii American Vampire a sci-fi od VertigaThe Wake (nadšenie, je opäť na mieste). Snyderov All Star Batman by sa mal venovať jeho vytúženej téme – klasickým záporákom z Gothamu. Prvý dejový oblúk by sa mal priniesť, Snyderov dlho avizovaný príbeh s Harvey Dentom/Two-Faceom. Túto prvú kapitolu by mal kresliť, už zmieňovaný John Romita Jr.. A teraz už trošku rýchlejšie…

  • Sériu Batgirl bude po novom písať Hope Larson a o kresbu sa postará ďalší z mojich obľúbencov Rafael Abuquerque, ktorý je spolu so Snyderom tvorcom Amerického Upíra.
  • Batgirl & The Birds of Prey bude písať Julie Benson a Shawna Benson, kresliť bude Claire Roe.
  • Harley Quinn dostane vlastnú sériu a písať ju bude Jimmy PalmiottiAmanda Conner. Kresliť bude Chad Hardin a John Timms. Sériu čakajte v až v auguste.
  • Suicide Squad bude písať Rob Williams, kresliť bude legenda (pre mňa preceňovaný a manieristickýJim Lee.Táto séria bude taktiež vychádzať od augusta. Tím sa bude skladať z Killer Croca, Harley Quinn, Katany, Deadshota a Ricka Flagga.
  • Red Hood & The Outlaws napíše Scott Lobdell a kresliť bude Dexter Soy. V sérii sa budú pravidelne objavovať Red Hood, BizarroArtemis. Geoff Johns označil sériu „dark trinity„.
  • Sériu Deathstroke bude písať Christopher Priest, kresliť budú Carlo Pagulayan, Igor Vitorino a Felipe Watanabe. Séria bude vychádzať dva-krát mesačne a začne v auguste.
  • Batman Beyond bude písať Dan Jurgens a kresliť bude Bernard Chang. Séria bude vychádzať od októbra a vráti sa v nej Terry McGinnis.

Nakoniec, prejdeme na galériu tituliek, chystaných sérií v „reštarte“ REBIRTH.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 ⁄ 7 =