Roberta Ingranata: Witchblade bol prvý komiks, ktorý som čítala

Nedávno sme sa dočkali prvého čísla reštartu legendárnej série Witchblade, o ktorom sa dočítate v článku Image uvádza… #6. Séria sa po približne dvojročnej pauze vracia a pod palcom ju bude mať čisto ženský tím. Scenáristka Caitlin Kittredge sa pokúsila nadviazať na pôvodnú sériu, ktorá sa v rokoch 1995 až 2015 dočkala 185 zošitov, ale zároveň priniesť niektoré veci inak. O kresbu sa postarala talianska kreslička Roberta Ingranata, ktorá si vo svojom nabitom programe urobila chvíľku času a odpovedala nám na niekoľko otázok.

Multiverzum: V jednom interview si sa vyjadrila, že si veľký fanúšik Witchblade. Povieš nám prečo?

Roberta: Witchblade bol prvý komiks, ktorý som čítala, keď som bola mladá, takže stať sa fanúšikom bolo ľahké.

Ako by si opísala spoluprácu s Caitlin Kittredge? Máte spoločnú víziu alebo je tvorba o diskusii a kompromisoch?

S Caitlin sa mi spolupracuje dobre. Nepoznáme sa síce osobne (dúfam, že sa v roku 2018 stretneme), ale mali sme sa možnosť dobre spoznať prostredníctvom e-mailov a mám ju veľmi rada. Páči sa mi, ako píše, a mám rada jej príbehy. Dobre sa mi podľa jej scenárov kreslí. Myslím, že medzi nami vzniklo vzájomné pochopenie a bolo to úplne prirodzené. Mali sme šťastie.

(zdroj: Twitter Roberta Ingranata)

Čo aktuálne čítaš? Čo by si odporučila pre našich čitateľov?

Nanešťastie, aktuálne som dosť zavalená prácou a školou, takže čítanie som musela na chvíľku odložiť. Mám ale pripravenú veľkú kopu komiksov, do ktorých sa pustím, keď sa to zlepší. Série, ktoré vášnivo sledujem, sú Sága a Walking Dead – moja absolútne najobľúbenejšia.

Máš obľúbeného kresliča?

Mám veľa obľúbených umelcov, a tak je ťažké vybrať iba pár. Pri mojej práci ma inšpirujú Immonen, Pichelli a Albuquerque.

Práca na ktorom charaktere alebo sérii je pre teba vysnená? Samozrejme, okrem Witchblade.

Spider-man, X-Men, Batgirl a Wonder Woman!

Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Mám MNOŽSTVO plánov! Ale nemôžem prezrádzať nič vopred. Aktuálne pracujem na „niečom“ pre jeden nemecký výrobok. Dizajnový štýl bol odlišný od môjho, bola to výzva a páčilo sa mi to!

Roberta sa narodila v roku 1986 v Miláne. Pracovala pre rôzne talianske vydavateľstvá (Delos Books, Star Comics), ako interiérová umelkyňa pre Bonelli, Astorina, Egmont, Mandadori či Disney a ako koloristka a cover artistka pre Verticalismi.

V roku 2013 sa odštartovali jej medzinárodné spolupráce s rôznymi zahraničnými štúdiami, ako napríklad N.A.S Studio, Be Amazing Studio či Fractured Entertainment. V rokoch 2014 a 2015 začala pracovať pre Zenescope Entertainment, podieľala sa napr. na sérii Robyn Hood Ongoing, a pre Margins Publishing, kde pracovala na rôznych projektoch – Vampire Emmy and the Garbage girl, Anonymously Yours či rôznych iných. Od roku 2016 spolupracuje so štúdiom Image Comics na sérii Witchblade

Úžasnú tvorbu Roberty a jej zákulisie môžete sledovať na jej webovej stránke, Instagrame či Twitteri. Je sa veru na čo pozerať. Nezabudnite si pozrieť aj zoznam jej publikovaných prác.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
23 + 5 =