S.W.O.R.D. sa stáva súčasťou MCU

Organizácia S.W.O.R.D. sa pomaly, ale isto, dostáva do povedomia v rámci MCU. Donedávna sme tu mali len nepotvrdené náznaky, ale už prvé epizódy seriálu WandaVision nám pripomenuli existenciu tejto agentúry. Aké sú jej komiksové základy? Čo z jej histórie môžeme očakávať aj v MCU?

Astonishing X-Men vol. 3 #6 (zdroj: Marvel)

SWORD debutoval v komikse Astonishing X-Men vol. 3 #6 v decembri 2004. Jeho tvorcami sú scenárista Joss Whedon a kreslič John Cassaday. V roku 2009 napísal Kieron Gillen 5-dielnu sériu SWORD, ktorá sa označuje ako volume 1. Súčasťou organizácie boli v tej dobe napríklad Noh-Varr (Marvel Boy) a Beta Ray Bill. Kvôli nízkym predajom však séria úplne vyhorela, a tak bol jej život veľmi krátky. Napokon až v roku 2020 odštartovala séria SWORD volume 2. Súčasťou tejto tímovky sú okrem Abigail Brand aj Cable alebo Magneto.

S.W.O.R.D. (2009) #1 (zdroj: Marvel)

Sentient World Observation and Response Department alebo skrátene SWORD. Ide o vládnu organizáciu, ktorá sa zaoberá hrozbami z vesmíru a je akousi obdobou agentúry SHIELD, ktorá sa zaoberá pozemskými hrozbami. SWORD bol pôvodne iba odnožou SHIELDu, ale potom, ako Nick Fury opustil kreslo riaditeľa, sa vzťahy medzi týmito dvoma agentúrami výrazne zhoršili. Riaditeľkou SWORDu je zvláštna agentka Abigail Brand, ktorá jej velí z paluby orbitálnej stanice známej ako Peak.

Peak (zdroj: Marvel)

SWORD sa do hlavného diania výraznejšie dostal počas eventu Secret Invasion. Skrullovia v ňom infiltrovali tie najvyššie miesta a na isté obdobie rozpútali na Zemi chaos. Relatívne nedávno bol potvrdený seriál Secret Invasion pre platformu Disney+ a  dá sa tak očakávať, že razantnejší nástup tejto organizácie do MCU bude za veľmi podobných okolností. Náznaky sme mohli vidieť už v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Far From Home.

Spider-Man – Far From Home

Už v prvých epizódach seriálu WandaVision sme videli niekoľko odkazov na organizáciu SWORD. Či už logo na notebooku chlapíka, ktorý pozeral dianie v „sitcome“, alebo na hračkárskej helikoptére, ktorá spadla z oblohy. V druhej epizóde sme videli pravdepodobne agenta tejto organizácie. Ak ste si toto logo nevšímali, priamo naň upozornili v tretej epizóde, kde ho na krku mala Geraldine. Jej skutočné meno je Monica Rambeau a mohli sme ju vidieť už vo filme Captain Marvel, avšak v jej mladšej verzii ako dcéru najlepšej kamarátky Carol Danvers.

WandaVision (Zdroj: Disney)

Úloha SWORDu v MCU je do budúcna asi jasná. Chrániť Zem pred hrozbami z vesmíru a tou prvou bude pravdepodobne infiltrácia Skrullmi. Aká je úloha tejto organizácie v rámci seriálu WandaVision, je ešte otázne, ale určite má Wandu a jej schopnosti pod drobnohľadom. Uvidíme, čo prinesú ďalšie epizódy.

Monica Rambeau (Zdroj: Disney)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 ⁄ 14 =