Scoob! – obľúbená detektívna partia opäť pokope

Legenda menom Scooby-Doo sa vracia na plátna kín! Nový trailer k animovanému filmu Scoob nám sľubuje nálož toho najlepšieho, čo si zo seriálu pamätáme – veľmi rôznorodí tínedžeri, ktorí na to nedbajú a sú najlepší priatelia, strašidlá, dengľavého Shaggyho a roztomilého hovoriaceho psa!

Teraz sa na to poďme pozrieť bez ružových okuliarov nostalgie. Scooby-Doo bol vždy o prehliadnuteľnej záhade, hláškach a linajkovo rovnakom scenári každého dielu seriálu. No a čo! Aj tak sme ho všetci milovali. Či už to bol kreslený seriál, alebo neskôr hrané filmy – hovorte si, čo chcete, sú super – Scooby-Doo je najmä o zábave a farebných dobrodružstvách.

Tvorcovia sa aj pri animáku Scoob držali charakteristických čŕt, na ktoré sme roky zvyknutí, na čo si však budeme musieť chvíľku zvykať, je animácia. Jediná zmena, ktorá mňa zamrzela, je podozrivé opeknenie Velmy, ale možno bude mať aj to svoj kontext. Ináč nazrieme najmä do originu vzťahu Shaggyho a Scooba, ako aj celej Záhady, s. r. o., partie. Trailer láka aj na presahy do sci-fi a my už teraz vieme, že niekto sa bude pokúšať vypustiť pekelného strážcu Kerberosa, aby nastala totálna hafokalypsa! Scoob má však pred sebou pravdepodobne významnejší osud, než vôbec tušíme.

V originálnom dabingu sa môžeme tešiť na mená ako Zack Efron, Mark Wahlberg či Jason Isaac, no v slovenskom znení sa vrátia starí známi z animáku – Marián Slovák (Scooby-Doo), Miro Noga (Shaggy), Viktor Horján (mladší Shaggy) či Vanda Růžičková (Daphne).

Do slovenských kín uvedie distribučka Continental film animák Scoob 14. 5. 2020!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 10 =