Scoob zabudol na fanúšikov

Cesty Scoobyho a Shaggyho sa preťali úplne náhodou. Zatúlaný pes a outsider, ktorý sa nevie zaradiť, si skvele sadli. Netrvalo to dlho a spolu s ďalšími deckami, menovite Velmou, Fredom a Daphne, spolu založili legendárnu skupinu vyšetrovateľov Mystery Inc. Teraz ich ale čaká nová výzva. Podarí sa im posunúť svoju detektívnu kanceláriu na novú úroveň? Ako bude Scoob a jeho partia čeliť hrozbe zo záhrobia? A aká je vlastne Scoobyho história?

Príbeh sa začína vcelku optimisticky a za zhruba 20 minút si môže fanúšik tejto zostavy všimnúť množstvo odkazov a trademarkov, ktoré boli notoricky využívané v seriáloch. Potom však nastáva problém v už spomínanej snahe povýšiť dianie na vyššiu úroveň. Pritom základná myšlienka, ktorá síce nie je najoriginálnejšia, má potenciál fungovať. Priateľstvo, ktoré je podrobené skúške v situácii, keď sa len jednému z dvojice začne dariť, je klasika, ale v dobrom spracovaní neprestane baviť. Scoob ale túto tému nespracoval najobratnejšie.

(Zdroj: Continental film)

Fanúšikom seriálovej predlohy je venovaných už spomínaných 20 minút a následne sa vyberieme do sfér, ktoré s odhaľovaním strašidiel v opustených budovách a iných strašidelných miestach nemajú absolútne nič spoločné. Tvorcovia sa asi snažili držať aktuálnych trendov, ktorými sú jednoznačne superhrdinské témy. Scoobymu a jeho partii ale toto prostredie vôbec nesedí a výsledkom sú len rozpačité scény, do ktorých by ste si mohli dosadiť kohokoľvek. Vôbec na to nepotrebujete tak silné charaktery, akými sú Scooby a spol.

(Zdroj: Continental film)

Deti si pravdepodobne prídu na svoje. Je tu dostatok jednoduchého a milého vtipu. Scooby si väčšinu času kradne pre seba, a tak je to správne. Užvatlaný pes a jeho eskapády fungujú ako komediálny element a najmladší divák dostane presne to, čo čaká. Niečo milé a vtipné, s plyšovou verziou čoho bude chcieť večer zaspávať. Starší divák sa ale bude nudiť.

(Zdroj: Continental film)

Som obrovský fanúšik predlohy. Zbožňujem strhávanie masiek a legendárne “Rozdeľme sa!”. Užil som si tak iba úvod a zopár momentov v závere. Scoob je priemerný animák, ktorý deti pobaví infantilným humorom, ale fanúšikov predlohy tragicky unudí. Je to škoda, lebo remeselne je spracovaný kvalitne a bol tu obrovský potenciál na vybudovanie série, prípadne novej inkarnácie seriálu.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
48 ⁄ 24 =