Sherlock Holmes s vlastnou tímovkou?

Posledná filmová adaptácia Ligy Výnimočných (The League of Extraordinary Gentlemen) z roku 2003 nedopadla úplne podľa predstáv (a už vôbec nie podla predstáv jej duchovného otca – Alana Moora). Zato Sherlock Holmes s Tonym Starkom Robertom Downeym Jr. bol kritikmi aj fanúšikmi veľmi dobre prijatý. Jeho watsonovským spoločníkom bol Jude Law a réžiu mal na starosti naspeedovaný Guy Ritchie. Vďaka úspechu prišla rýchlo dvojka, ktorá si držala štandardy prvého dielu a predstavila nám aj ďalšie populárne postavy z univerza sira Arthura Conana Doyla, ako napríklad Mycrofta Holmesa, profesora Jamesa Moriartyho a ďalších. Popularitu však mierne zatienil seriál od BBC – SHERLOCK s Doctorom Strangeom Benedictom Cumberbatchom a Bilbom Baginsom Martinom Freemanom.

benedict-cumberbatch-and-martin-freeman-as-sherlock-holmes-and-john-watson-drunk-and-playing-20-questions-in-bbc-sherlock-season-3-episode-2-the-sign-of-three
seriál Sherlock (zdroj: BBC)

Poďme však späť k filmovému univerzu. Od druhého pokračovania uplynulo už dlhých päť rokov a očakávaný tretí diel sa na plátna kín blíži slimačím tempom. Nedávno sa k nám dostala správa, že skupina autorov pracuje na scenári, a tak sme dostali nádej. Všetci zúčastnení z minulých dielov sa vrátiť chcú, takže jediné, na čo sa čaká, je režisér Ritchie, ktorý je aktuálne zaneprázdnený live-action verziou Aladina pre Disney Studio.

Správy o scenári hovoria o tom, že je v pláne spojiť dva rôzne príbehy dohromady! Skutočnosť, že sa viacero autorov snaží vytvoriť akýsi prepojený vesmír (univerzum), sa pomaly, ale isto stáva v dnešnom Hollywoode klišé! Marvel Studios má svoje univerzum (MCU). Warner Bros. má svoje univerzum (DCEU). Dokonca aj Universal Studio buduje svoje univerzum plné príšer! Preboha, už aj Power Rangers budú mať svoje univerzum! Otázka však znie, aké dva príbehy sa autori snažia spojiť? Aké univerzum je blízke univerzu Sherlocka Holmesa? Jednoduché!

league-of-extraordinary-gentlemen-movie
Liga výnimočných (zdroj: 20th Century Fox)

Univerzum, ktoré má prepojenie aj v komiksoch. Univerzum, v ktorom je jedným z hlavných záporákov samotný Moriarty! Áno, narážam na Ligu Výnimočných. V tejto komiksovej sérii sa úplne bežne vyskytujú postavy z rôznych literárnych legiend. Nový film Ligy Výnimočných sa pripravuje už niekoľko rokov a Sherlock Holmes by mohol byť vítaným prírastkom do tejto skupiny mimoriadnych ľudí, akými je Allan Quatermain – lovec/dobrodruh, Mína Harkerová – silná žena s post-traumatickým syndrómom, doktor Henry Jekyll/pán Edward Hyde, doktor Griffin a Kapitán Nemo. Znie to možno trochu pritiahnuto za vlasy, ale keď si spojíte 2 + 2, dostanete výsledok v znení: „zaujímavý crossover“! Čo hovoríte na túto špekuláciu? Ja by som takéto spojenie bral všetkými desiatimi!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 × 6 =