SlavCon 2018: Komiks

SlavCon, festival fantastiky, sa tento rok naozaj prekonal a okrem bohatej literárnej sekcie nám v programe prináša aj slušný zástup prednášok, ktoré sa venujú komiksovým témam (alebo Kam pôjde IntrOvert).

PIATOK 4. 5. 2018

Začíname v piatok o 17.00 v Zasadačke prednáškou Filozofia superhrdinov, na ktorej sa od Milana „Jimiho“ Smolíka budeme môcť dozvedieť, že maskovaní bojovníci za spravodlivosť majú niečo spoločné s bradatými profesormi. O 18.00 potom v Oranžovej sále pokračujeme prednáškou Marvel vs. severská mytológia. Pod palcom ju majú Martina „Lili“ Urbanová a Zuzana „Sue“ Fabianová a hovoriť sa bude aj o tom, do akej miery si túto tému Marvel prispôsobil svojim potrebám. V Modrej sále sa potom o 19.00 pozrieme s Michalom „Mealtinerom“ Truhlářom na to, kto je Největší marvelovský hrdina. Dozvieme sa, že pre prednášajúceho je tým hrdinom práve fyzika a v multiverze (nie našom, v tom od Marvelu) nefunguje tak, ako by sa od nej čakalo.

Drackula v obklopení svojej redakcie na SlavCone 2017. Voľné pohodení tam budeme aj tento rok!

SOBOTA 5. 5. 2018

Komiksová sobota sa rozbehne po dobrom obede, keď sa o 13.00 ponoríme v Červenej sále do Oceána komiksu s naším Drackulomktorý si pre nás pripravil prierez komiksovými dielami naprieč všetkými fantastickými žánrami, ktoré sa odohrávajú pod hladinami morí a oceánov. S Jiřím „Walkerom“ Procházkom sa potom o 15.30 v Oranžovej sále pozrieme na Komiksy hravé i drsné, pôjdeme viac do histórie, než by sme predpokladali, a vyplníme si aj pracovný list.

NEDEĽA 6. 5. 2018

Nedeľný komiksový program ukončíme o 14.00 s Michalom „Engeorom“ Laurincom prednáškou Marvel Film vs Comics, kde sa bude spomínať, ktoré spracovania komiksových predlôh zaboleli skalných fanúšikov marveloviek.

Nezabudnite sledovať aktuálny program SlavConu, niektoré údaje sa ešte môžu meniť.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
15 ⁄ 5 =