SlavCon 2018: Všehochuť

SlavCon zamakal. Na tomto sme sa v redakcii zhodli po zverejnení programu. O tom, aké literárne záležitosti vás čakajú, sme si už písali. Rovnako sme sa pozreli aj na to, čo zaujímavé z komiksu (top je Drackula 😉 ) vás na SlavCone čaká. Náš seriál vyvrcholí článkom, ktorý sa pozrie na všetko ostatné, čo by ste na SlavCone nemali vynechať. Pohodlne sa usaďte a čítajte, lebo cez víkend budete chodiť hore-dole.

PIATOK 4. 5. 2018

Program začína už o 15.00, a preto opustite prácu skôr alebo si zoberte dovolenku, inak by vám mohla ujsť prednáška Námorný boj v priebehu vekov. Miroslav „Mirec“ Hodulík nám vysvetlí, ako sa menil a vyvíjal spôsob námorného boja v priebehu tisícročí. Ak ostanete v Červenej sále, môžete pokračovať s vodným elementom pri prednáške Báje o cestách po vlnách aj pod vlnami. Ak budete mať vody dosť o 16.00 vás bude čakať napríklad Workshop karate a kobudo. Na 18.00 je naplánované otvorenie SlavConu a nasledovať ho bude Stand up: Comedy Dungeon. O 20.00 nastane hororová nálada v Zasadačke, keďže Peter „Pepo“ Pavlík nám porozpráva o Slávnych amerických hororoch 30. rokov. Ak vás zaujímajú kriminálky a veci okolo toho, určite nevynechajte prednášku Psychológia sériových vrahov. A potom už len vyraziť na after párty a želať si, aby ste žiadneho nestretli.

(zdroj: FB SlavCon)

SOBOTA 5. 5. 2018

Ak to v piatok nepreženiete s pivom, oplatí sa vám byť na mieste konania už o 10.00, lebo práve vtedy začína program. A výber je naozaj pestrý. Začať môžete vo svete Warhammeru 40 000 na prednáške Inquisitor Eisenhorn od Petra „Zahartofa“ Kolesíka. Ak vás ale skôr láka svet LARP-u, súbežne sa bude konať v Modrej sále prednáška Prečo (ne)chodiť na LARPy. Máte chuť na Kyselý dech? Asi nie, ale premietanie filmu od sestier Červeňákových by vás mohlo zaujať. V hororovej nálade budeme pokračovať aj v dielni na workshope, ktorý sa bude venovať Zombie mejkapu. V rámci hernej línie budete môcť následne navštíviť prednášku o hre Shadowrun, ktorá budúci rok oslávi už 30 rokov existencie. Ak sa vám páčil fan film One day I´will become, určite buďte o 15.00 v Červenej sále, kde sa tento film premietne a následne bude prebiehať diskusia s tvorcami. Následne vám Františka „dis“ Vrbenská porozpráva o Pirátoch na moriach a riekach Evropy. Na 19.30 je pripravený večerný galaprogram a následne v Modrej sále koncert kapely CORR. O 21.45 nevynechajte Ohňovú show skupiny Dreamdancers.

Ak ale máte skôr záujem o živší program, prípadne aktivity pod slniečkom (hlásia prevažne slnečno), SlavCon má bohatý program aj pre vás. V telocvični sa bude od rána tancovať, či už na workshope Historické spoločenské tance 17. st. alebo v rámci Pirátskeho Tribal workshopu. Radi by ste rozmlátili nejakú lebku? Skúste Jugger. Táto hra pre svet po skaze ľudstva, sa bude odohrávať v exteriéri. Ak si náhodou zabudnete niečo na jedenie, hmyzu bude dosť. Teda okrem exteriéru aj na workshope Hmyz – kuchyňa.

(zdroj: FB SlavCon)

NEDEĽA 6. 5. 2018

Stále vám nestačilo? V poriadku, program je aj v nedeľu. Svoju púť môžete odštartovať na prednáške Horrorem napříč subžánry, kde sa pozrieme, aké rôzne podoby môže mať filmový horor.  Ak patríte medzi ľudí, ktorí filmového Pána prsteňov registrujú až od Jacksonových verzií, Štefan „Pishta“ Mizerák vás na prednáške Staršie filmové spracovania Hobita vyvedie z omylu. Následne si môžete zasúťažiť na kvíze Doctora Who v Oranžovej sále. Častice na potulkách vesmírom je názov prednášky, v ktorej si povieme niečo o žiareniach, ktoré k nám prichádzajú z vesmíru. Bodkou festivalového programu je, ako je už zvykom, Stretnutie s organizátormi SlavConu, kde sa s nimi môžete podeliť o dojmy a zážitky.

(zdroj: FB SlavCon)

Určite nevynechajte ani Víkend na Rokforte, ktorý vám dá možnosť stať sa študentom tejto prestížnej čarodejníckej školy. Nechajte sa zaradiť do fakulty, zúčastnite sa vučovania, zbierajte body a vyhrávajte súťaže a výzvy. Bude to skrátka čarovný víkend!

Inšpirovali sme vás svojím výberom? Na záver chceme len pripomenúť, že ide o len o jeden variant toho, ako môžete víkend na SlavCone stráviť. Jeho žánrová všehochuť vám dáva možnosť vyskladať si ho na tisíc spôsobov. Navštívte teda program festivalu a začnite kombinovať, vyberať, hútať, špekulovať… ale čo je hlavné, cez víkend sa poriadne zabavte!

(zdroj: FB SlavCon)

Upozorňujeme, že program sa môže meniť, preto nezabudnite sledovať aktuálny program Slavconu na ich stránke. Nezabudnite si pozrieť aj komiksový a literárny program na SlavCone 2018.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
33 ⁄ 11 =