Slavcon prináša hry, underground a workshopy

Na SlavCon sme sa už pozreli optikou fanúšika literatúry, ale rozobrali sme aj línie história, sci-fi a fantasy. Ale keďže SlavCon je nevyčerpateľná studnica zaujímavých prednášok a workshopov, pozrieme sa aj na ďalšie línie a ich program.

Sekcia Underground je prezentáciou toho, že na SlavCone má miesto bohatá paleta tém. Však posúďte sami. Smrť nosí zelenú (18.00, Oranžová sála) bude prednáška o rastlinách. Sú naozaj bezbranné alebo skôr nebezpečné? Bisexualita v TV seriáloch (20.00, Oranžová sála) je stále prepieraná téma a inak to nebude ani v piatok večer. Sobotu môžete odštartovať so Škandinávskymi seriálmi (10.00, Červená sála), prípadne sa na prednáške Dragon Ball (11.00, Zasadačka) dozvedieť viac o magických dračích guliach. Na Kórejskú kultúru (14.00, Zasadačka) sa môžete pozrieť vďaka prednáške Vilmy Holubovej a ozrejmiť si tak pojmy ako Kpop a Kdrama. Ak neviete, ako začať s čítaním Marvel komiksov, pomôžem vám ja na prednáške Marvel pre začiatočníkov (16.00, Modrá sála). V nedeľu vám „Deschain“ porozpráva o Alici v krajine zázrakov (14.00, Oranžová sála) a o nadvláde Hydry v rámci Marvel univerza vám porozprávam opäť ja – prednáška Marvel News (14.00, Modrá sála).

Ilustračná foto (zdroj: FB Slavcon)

Keďže aj na SlavCone sa vyskytujú hravé tvory, vznikla línia Hry. V piatok sa začne prednáškou Kreatívne hry do vrecka – Nero Games (15.00, Modrá sála), ktorá nám prezradí, čo všetko sa skrýva za vytváraním spoločenskej hry. V rámci Gamecraft pre zmenu naučíme vytvárať PC hry (21.00, Zasadačka). V sobotu nám Tvorbu webovej TRS hry ako one-man show (16.00, Oranžová sála) predstaví Milan „perún“ Herda. V nedeľu dostanú priestor Textové RPG na Slovensku (10.00, Červená sála) a preberať sa bude aj Ako vyberať videohry vhodné pre deti a diskusia o tom, či patria do výchovy a vzdelávania (12.00, Červená sála).
Svoj priestor dostane aj LARP. Úvod do LARP-ov pre nováčikov a uvedenie do Kráľovstva vína (16.00, Modrá sála) je pre vás pripravené na piatok a v sobotu sa môžete pozrieť na LARP a remeslá s ním spojené (18.00, Zasadačka).

Ilustračná foto (zdroj: FB Slavcon)

Ak ale nie ste ten typ, ktorý by celý víkend presedel na prednáškach, a chcete nejakú aktivitu, sú tu pre vás workshopy. V piatok bude pre vás pripravený workshop afrického tanca AfroDance (16.00, telocvičňa). Ak radšej tancujete Swing, v sobotu môžete absolvovať Swing dance workshop (17.00, telocvičňa). Ak nechcete tancovať, ale skôr relaxovať, tak na sobotu je nachystaná Jóga (10.00, telocvičňa) práve pre vás. O niečo náročnejšia bude nedeľná Acroyoga (10.30, telocvičňa). Ak ste vždy chceli vedieť žonglovať, pomôže vám sobotný Žonglérky workshop (13.00, exteriér). V sobotu vám LARP-isti predvedú, ako vyzerá Výroba mäkčených zbraní vhodných na LARP (16.00, dielňa) a taktiež máte možnosť v nedeľu absolvovať Worskhop výroby kostýmov (11.00, dielňa).

Ilustračná foto (zdroj: FB Slavcon)

Samostatnou kapitolou je Víkend na Rokforte. Ten bude prebiehať už po šiesty raz a na ľudí zapojených do tohto skvelého formátu natrafíte asi všade. Triediaci klobúk, workshopy, medzifakultný pohár, metlobal a to nie je ani zďaleka všetko! Fanúšikovia Harryho Pottera si určite prídu na svoje.

Ilustračná foto (zdroj: FB Slavcon)

Samozrejme, toto je len časť z toho, čo všetko si pre vás organizátori festivalu SlavCon pripravili. Čas a miesto konania prednášok sa môžu na poslednú chvíľu zmeniť, preto sledujte oficiálny program. Kompletný program nájdete tu.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
6 × 8 =