SlavCon už budúci víkend!

SlavCon, festival histórie, mytológie, fantastiky a hier sa v dátume 22. až 24.4. 2016 uskutoční v dome kultúry Lúky v bratislavskej Petržalke. Tento rok sa jedná už o desiaty ročník festivalu SlavCon, na ktorom sa môžu návštevníci zúčastniť pestrého programu plného prednášok, vystúpení, interaktívnych workshopov, súťaží a diskusií. Témou ročníka je návrat ku koreňom.

IMG_9193

Medzi zaujímavých hostí tento rok patrí víťazka prestížnej literárnej ceny Karla Čapka, spisovateľka Alexandra Pavelková, ktorá tu pokrstí zbierku poviedok Medzi nami. Krst svojej novej knihy, Prízraky na Devíne, chystá aj pravidelný hosť, spisovateľ, Juraj Červenák.

Lákadlom podujatia je aj programová línia s tematikou Harryho Pottera – víkend na Rokforte. Účastníci sú roztriedení do štyroch fakúlt, pre ktoré počas trvania festivalu plnia čarodejnícke úlohy, zbierajú body či skúšajú hrať metlobal.

Návštevníci sa môžu tešiť na historický vojenský tábor, dobové tance či spevácke vystúpenie barda Laega Mortemira.

IMG_09883

Priamo na festivale budú vyhodnotené a ocenené výtvarné a literárne súťaže a nebude chýbať ani kútik so spoločenskými hrami.

Festival SlavCon vznikol v roku 2006 ako dobrovoľnícky projekt OZ Spoločenstva Tolkiena, v roku 2011 sa k organizácii pridalo aj OZ Sci-Fi Guide. Do prípravy festivalu sa zapája množstvo mladých ľudí, pre ktorých je odmenou len voľný vstup na festival a víkend, ktorý si naplno užijú.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
27 × 17 =