SlavCon vyhlásil literárnu a výtvarnú súťaž

O necelé dva mesiace sa nám už po 10. raz otvoria brány festivalu SlavCon. O jeho pripravovanom programe, novinkách a iných zaujímavostiach vás budeme samozrejme priebežne informovať, avšak tentokrát by sme radi upozornili na súťaže, ktoré pred pár dňami spustili.

Ak vo vás drieme spisovateľ, určite sa zapojte do literárnej súťaže, ktorej hlavná téma a rovnako aj ústredný motív festivalu je – „Návrat ku koreňom“. Organizátori tejto súťaže budú akceptovať všetky prozaické či poetické príspevky v slovenskom, českom či anglickom jazyku, ktoré nepresiahnu 20 000 znakov. Svoje práce môžete zasielať na adresu literarnasutaz@slavcon.sk do 10. apríla 2016. Hodnotiť ich bude porota, v ktorej za Multiverzum bude vystupovať aj moja maličkosť. Víťaza vyhlásia na sobotnom galaprograme priamo na Slavcone. Čakajú na neho vecné ceny a po súhlase autora prípadná publikácia na webe alebo v žánrovom časopise. Viac informácií tu.

Súbežne s literárnou súťažou bola vyhlásená aj výtvarná súťaž. Téma pre tento ročník znie „Tajomstvo lesa“. Do súťaže sa môžu zapojiť práce na papieri do formátu A3 ale i digitálne práce. Svoje výtvory môžete zasielať mailom na vytvarnasutaz@slavcon.sk alebo poštou na adresu Dandy Bodišová, Hraničná 11, 82105 Bratislava. Uzávierka súťaže je 7. apríla 2016. Viac informácií tu.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
14 × 27 =