Snow Angels #1 – Zmrznuté steny, studená krv

Snow Angels, originálna produkcia od Comixology nám ukazuje svet „Zákopu“, nekonečnej ľadovej brázdy v zamrznutom svete. Bude to napínavý príbeh v originálnom prostredí? Alebo je to len ďalšie vágne postapo bez reálnych odpovedí?

Prvý diel nám predstavuje dve dievčatá, Miliken a Mae, na výlete s ich otcom. Ide o akýsi rituál dospievania v nekonečnom a večne zamrznutom svete Zákopu. Dôjde však aj na zaujímavé otázky a legendy ľudí zo Zákopu.

Príbeh Snow Angels je klamlivo jednoduchý. Zákop je nekonečný a úplne rovný a príbeh ho v podstate kopíruje. V tejto jednoduchosti sa nie je kde skrývať, preto musí byť scenár veľmi kvalitný. A tu taký je. Dialóg je uveriteľný a naozaj znie ako rozhovory rodiny v zamrznutom pekle. Mnohé záhady a tajomstvá sú naznačené, no nepôsobia ako silené vysvetľovanie.

A rovnako jednoduchá je i vizuálna stránka. Najzaujímavejší je tu kontrast tepla a chladu tak v prostrediach, ako aj v postavách. Vidíme nehostinnú krajinu, znázornenú hlavne bielou a čiernou. Postavy ju prekonávajú so zatvrdeným, stoickým výrazom. No potom prídu aj „teplejšie“ scény, pri oranžovom ohni či červenej krvi. Farby sú používané minimálne, no vždy premyslene a so silným efektom.

Oba tieto prvky dobre znázorňujú postapokalyptický, nehostinný svet, v ktorom sa postavy nachádzajú. Avšak striedanie s osobnejšími scénami zase ukazuje, že napriek okolnostiam stále neprišli o svoju ľudskosť. Aj keď samotný „dej“ komiksu je veľmi jednoduchý, veľmi rýchlo vykresľuje svet aj osobnosti hlavných postáv.

Dokopy teda máme komiks, ktorý prekvapuje svojou hĺbkou. Žiadna časť sa nejaví ako nadbytočná či náhodná, a preto sa aj v jednoduchom deji a kresbe s minimom farieb nachádza dobrý základ pre zaujímavý príbeh.

 

 

  • Vydavateľstvo: Comixology
  • Formát: zošit
  • Jazyk: anglický
  • Scenár: Jeff Lemire
  • Kresba: Jock
  • Dátum vydania: 2/2021
  • Dátum vydania pokračovania: 3/2021

Adam Olejár

Fanúšik hororu, RPG hier a šialenej vedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 − 7 =