Solo tvrdo havaroval, Deadpool tiež prepadol

O tom, čo všetko si Solo pred svojou premiérou preskákal, sme už písali v recenzii. Film sme tam ohodnotili pozitívne a čakalo sa, že sa mu bude dariť aj v kinách. Odhady o otváracom víkende za 140 – 150 miliónov dolárov sa ale už v piatok rozpadli ako domček z karát. Začiatok víkendu mal Solo za 35 miliónov, čo ešte nevyzeralo katastroficky, avšak 30-percentný prepad v sobotu a ďalší prepad v nedeľu už znamenal problém. Otvárací víkend tak pre Sola znamenalo z Ameriky tragických 83 miliónov dolárov a problém bol na svete. Ak si to porovnáme napríklad s Rogue One, tak ten otváral za 155 miliónov, a to je obrovský rozdiel.

 

 

Úsmev na tváre však neprinieslo ani zahraničie, kde Solo utŕžil iba 65 miliónov, a ak si to spočítame s domácou pôdou, dostávame sa na celosvetový otvárací víkend vo výške 148 miliónov. A to je veľmi zlé. Na miliardu tak galaktický pašerák môže z určitosťou zabudnúť a prvé odhady hovoria, že bude rád aj za polovičný zárobok. Solo pritom stál viac ako 300 miliónov! Ak si k tomu pripočítame pretáčky a reklamu, máme tu nábeh na červené čísla. A na to u Disneyho nie sú zvyknutí.

Aký je dôvod tohto prepadu? Okrem obrovských produkčných problémov, je to určite aj dátum nasadenia. Predsa len, postaviť sa do fronty o doláre do spoločnosti Avengers, Deadpoola a Jurského parku je samovražda. Ďalším faktorom bude určite aj kontroverzne prijatý Last Jedi a fakt, že posledný Star Wars film sme tu mali ani nie pred polrokom. A nesmieme zabudnúť na sterilnú reklamu, ktorá davy do kina skrátka nepritiahla.

 

 

Úplne nadšení ale určite nie sú ani vo Foxe. Deadpool 2 padol vo svojom druhom víkende o výrazných 66 %! Z amerických pokladní si tak prisypal iba 44 miliónov. A keďže ani medzinárodných 57 miliónov nie je žiadne terno, na konte hubatého žoldáka aktuálne svieti 487 miliónov. To samozrejme nie je žiadna katastrofa, ale tržby prvého dielu (783 miliónov) Deadpool 2 určite neprekoná, a to je pre Fox sklamanie. Byť tak blízko Avengers sa skrátka nevypláca a svoje určite zohral aj Solo, aj keď nie tak výrazne.

 

 

Svoju krasojazdu si ale stále ide Avengers: Infinity War. Doma film zarobil takmer 17 miliónov a celkovo je teda aktuálne už na cifre 627 miliónov, a to je obrovský výkon. Keď k tomu prihodíme zahraničie, hovoríme tu už o sume 1,9 miliardy dolárov a tie magické dve miliardy sú už tak čo by kameňom (96 miliónmi) dohodil.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
16 − 14 =