Space Jam – Pri tomto zápase musí byť každý!

Na film Space Jam z roku 1996 mám veľmi dobré spomienky. Michael Jordan bol v tej dobe obrovská ikona a Looney Tunes sme vnímali ako uletencov zo satelitnej televízie. Po opustení kina sme samozrejme všetci chceli hrať okamžite basketbal a množstvo hlášok sme si opakovali tak intenzívne, že si ich pamätám doteraz. Je možné, že nová verzia hviezdneho basketbalového zápasu bude mať na dnešnú generáciu rovnaký účinok? Trochu o tom pochybujem.

Základná kostra je zhruba rovnaká, ako pri prvom filme. LeBron James je basketbalová superstar, ktorá rovnako ako Jordan, nevie hrať. Máme tu samozrejme aj Looney Tunes, ktorí budú zábavní a uletení. Potom tu však je to všetko okolo, čo vyzerá trochu zvláštne. Samotnú kostru príbehu a dôvod, prečo sa má ten ostrosledovaný zápas konať, mi akosi unikol. Zle zahraná rodinná dráma asi bude vyzerať miestami trápne. A nasekanie všetkých známych značiek, ktoré má štúdio v talóne, mi pripomenulo film Ready Player One, avšak tu to určite nebude tak funkčné. Rozumiem snahe demonštrovať dôležitosť zápasu a že ho chce vidieť úplne každý. Otázne ale je, či si to povedia aj diváci.

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
32 ⁄ 16 =