Spider-Man je doma len na návšteve…

Update (01.04.2017): S odstupom len niekoľkých desiatok hodín, sa k nám dostali celkom nové informácie. Aktuálne sa hovorí, že snímka Homecoming svoj sequel dostane a to pod záštitou oboch štúdií. Spomínaný odchod Spider-Mana z MCU (Marvel Cinematic Universe) sa teda plánuje až po premiére sequelu. Celé to potvrdzuje skutočnosť, že Tom Holland má ešte zmluvu na ďalšie dva filmy, čiže na aktuálne sa natáčajúci Avengers: Infinity War a už spomínané pokračovanie snímky Homecoming. Napriek tomu však tieto nové informácie nevyvracajú fakt, že dohoda je dočasná a tak isto ani správy o pokrivených vzťahoch medzi tvorcami. Uvidíme ako to celé dopadne, či sa náhodou ten odchod z MCU nebude presúvať podobne ako premiéra snímky Flash. 😛

Pôvodný článok (30.03.2017): Ešte sme poriadne nevychladli z druhého trailera na pripravovaný reboot s názvom Spider-Man: Homecoming a už je tu ďalší dôvod na zápal. Kiežby som mohol napísať, že to je pozitívny dôvod. Mám pocit, že veľké hlavy zo Sony absolvovali trojtýždňový drogový záťah a po návrate začali chrliť jednu perlu za druhou. Už po poslednej novinke „standalone movie“ o Venomovi sme sa chytali za hlavu. Lenže nie, dojazdy sú omnoho horšie!

Spider-Man: Homecoming (zdroj: Sony)

Pamätám si, akoby to bolo včera, keď Marvel a Sony uzavreli dohodu dovtedy nevídanú. Vyzeralo to tak, že hranice neexistujú. Láska ku komiksom vyhrala nad zvráteným chtíčom. Mnohí boli v takom vytržení, že začali veriť aj v spoluprácu iných štúdií. Básnilo sa o Avengers vs. X-Men či Batman vs. Iron Man (Tell me, are you rich? Martha vs. Maria). V skratke – až na pár uvedomelých jedincov nemala predstavivosť fanúšikov hranice. V každom prípade budúcnosť MCU vyzerala skutočne ružovo. Čas však ukázal, že dohoda bola len krátkodobá!

Na výstave CinemaCon 2017 vyšli najavo nové skutočnosti. Amy Pascal, pani dohliadajúca na tvorcovskú stránku okolo filmov zo Spider-Man univerza, síce nešetrila chválou na spoluprácu týchto troch štúdií (Marvel, Sony, Disney), nakoniec sa však vyjadrila, že sequel snímky Homecoming už nebude súčasťou MCU. Spolupráca podľa všetkého zahŕňala len tri snímky: Captain America: Civil War (2016), Spider-Man: Homecomig (2017) a Avengers: Infinity War (2018). Celé to teda znamená, že Sony sa opäť vracia k svojmu pôvodnému plánu nezmyselných spin-offov a nezvládnuteľných tímoviek zlosynov. Akože vážne?!

Amy Pascal (variety.com)

Netrvalo však dlho a objavili sa prvé správy o tom, že dôvody zanikajúcej spolupráce sú úplne iné. Šepká sa totiž, že vzťahy medzi Marvelom a Sony sú značne pokrivené, padali dokonca slovné spojenia, že sú spoločnosti na nože! Otázka však znie, čo je tým povestným jablkom sváru či kameňom úrazu? Dôvodom je herečka Gwyneth Paltrow, ktorá v MCU stvárňuje asistentku, kolegyňu, milenku a partnerku Tonyho Starka, menom Pepper Potts. O postave vieme, že okrem perfektného multitaskingu sa neobjavila v snímke Captain America: Civil War. Dôvodom bolo, že Marvel jednoducho nebol ochotný herečke kývnuť na jej honorár. Pozor! Sony údajne áno a to priamo v snímke Spider-Man: Homecoming! Takéto konanie sa Marvelu, samozrejme, vôbec nepáči. Toto vraj bola iskra, ktorá neskôr prerástla v oheň na pomyselnej streche tejto krehkej spolupráce.

Takže takto, vážení: Marvel ušetril, Sony zarobilo, takže zaplatilo, spolupráca padá a fanúšikom ostanú spin-offy slabomyseľných tvorcov a prázdne miesto v MCU, ktoré len tak niečo nezaplní. Snáď jediné, čo to ešte môže zachrániť, je finančný úspech snímky Homecoming, ktorý jej tvorcom pomôže prekrviť tie častí tela, ktoré pri vymýšľaní tohto nezmyslu nepoužívali. A ak nie, dopadne to ako Amazing Spider-Man

(zdroj: cosmicbooknews.com/ update zdroj: moviepilot.com, darkhorizons.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
11 + 16 =