Spider-Man dostal záporáka a poznáme aj jeho predstaviteľa!

Nikdy som sa netajil tým, že Spider-Man je moja najväčšia srdcovka. Viete si teda predstaviť môj smútok, keď ukončili Raimiho trilógiu (2002-2007) a moje znechutenie po zhliadnutí Webbovej dilógie (2012-2014). Nadšenie však začalo narastať, po oznámení návratu Spider-Mana do MCU (Marvel Cinematic Universe). Keď som potom sedel v kine na snímke Captain America: Civil War , bol som nadšený z toho, ako Marvel zvládol preniesť postavu na plátno. Aktuálne som plný očakávaní z pripravovanej sólo snímky, ktorá ponesie názov Spider-Man: Homecoming a bude v nej sekundovať, minimálne jeden z Avengerov.

Dnešná novinka, ako je z nadpisu zrejmé, je práve o chystanom samostatnom filme Spider-Mana. K čomu by bol hrdina, ak by nemal záporáka? Za posledných pár rokov sme na filmovom plátne, videli viacero Spider-Manových nepriateľov. Poďme si ich spomenúť: Green Goblin, Doctor Octopus, Venom, Sandman, Lizard, Elektro a na pár sekúnd aj Rhino. Bolo by od Marvelu naozaj hlúpe, ak by siahlo po záporákovi, ktorého už poznáme zo staršej snímky. Cieľom je predsa priniesť film Spider-Mana, aký sme doposiaľ nevideli.

zaporaci_all_spiderman

Marvel spolu so Sony nakoniec siahli po záporákovi, ktorý bol pôvodne plánovaný pre štvrté pokračovanie Raimiho trilógie. Záporákom bude Vulture, občianskym menom Adrian Toomes. Vynálezca, ktorý sa stal obeťou podrazu svojho vedeckého kolegu, čo ho dostalo na chodníčky zločinu. Toomes si preto zostrojil oblek, ktorý zvyšuje jeho silu a dovolí mu lietať za pomoci mechanických krídiel ostrých ako britva. Vulture je jedným z klasických súperov Spider-Mana a tak isto je základným členom zločineckej skupiny s názvom Sinister Six (bola plánovaná v tretom pokračovaní Amazing Spider-Man).

Teraz sa pýtate, kto stvárni tohoto záporáka? Predstaviteľom klasického záporáka menom Vulture, bude herecká legenda Michael Keaton (Batman, Birdman)! Nie je nám úplne jasné, ako sa Marvelu podarilo upísať Keatona k ďalšiemu superhrdinskému filmu, no máme radosť. To však nie je všetko, kolujú totiž zvesti, že vo filme uvidíme aj druhého záporáka!

Má nim byť postava menom The Tinkerer, ktorého superschopnosť je genialita. Aby som bol úplne presný, Tinkerer je génius v elektrotechnike. Ja si predstavujem, že po útoku v New Yorku si Tinkerer ( vlastným menom Phineas Mason ), napratal sklady s Chitauri-skou technológiou a teraz bude zásobovať Spider-Manových nepriateľov zbraňami a všelijakými gadgetmi. Prečo nie? Bol by to skvelý záporák na ďalších pár dielov a zároveň spojitosťou s útokom v New Yorku a technológiou Chitauri, by si Spider-Man ešte viac potvrdil svoje miesto v MCU! Kto by mohol túto postavu stvárniť, však zaliať nie je známe.

Chystaný reboot s názvom Spider-Man: Homecoming vstupuje do kín 7.7.2017!

(zdroj: Marvel/Comicbook/Variety/Joblo)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 + 19 =