Spider-Man : Far From Home – Čo nám prezradili potitulkové scény?

*** NASLEDUJÚCI TEXT OBSAHUJE SPOILERY ***

Je to už klasika, ktorá bola pred pár rokmi nepredstaviteľná. Fanúšikovia MCU skrátka musia ostať až do záverečných titulkov, aby im neušlo nič podstatné z plánov ich obľúbeného univerza. A pri filme Spider-Man: Far From Home to nie je iné. Nesledujeme ale žiadne vtipné nepodstatné vsuvky. Dve potitulkové scény sa naozaj oplatí pozrieť, keďže vám zaručene odstrelia dekel!

Spider-Man odhalený!

Teórie o tom, že Spider-Man bude v ďalšom filme obvinený zo zločinu a následne sa stane štvancom, sa potvrdila. Teda aspoň podľa prvej potitulkovej scény. V nej vidíme Mysteria, ktorý pokračuje vo svojich ilúziách a aj po svojej smrti Spider-Manovi poriadne zavarí. Ten je obvinený z útokov, ktorých svedkami sme boli v rámci Far From Home, a následne je odhalená aj jeho identita. A neodhaľuje ju nikto iný ako J. Jonah Jameson! Toho stvárnil J. K. Simmons a zopakoval si tak svoju úlohu z prvých Raimiho filmov o Spider-Manovi. Bol to naozaj obrovský šok, keďže o tomto návrate sa vôbec nič nevedelo. Zároveň bola potvrdená existencia Daily Bugle, čo sú noviny, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Spider-Manovej mytológie. Prešli však menším upgradom, keďže už nejde o noviny, ale o konšpiračný web dailybugle.net. Ten bude určite Jameson využívať, aby v ďalšom filme rozdupal Spider-Manovu povesť na márne kúsky.

Ako bude reagovať svet na odhalenie identity Spider-Mana? To je v tomto prípade otázne. Peter si svoje súkromie vo Far From Home snažil za každú cenu chrániť, takže môže zatĺkať a zatĺkať. Alebo sa dočkáme rovnakého priznania, aké sme videli v prípade jeho mentora Tonyho Starka?

J. J. Jameson z Raimiho Spider-Mana

Mysterio ako z komiksu

Na chvíľku sa ešte vrátim z Mysteriovi, ktorý vinu za udalosti z filmu hodil na Spider-Mana. Táto situácia sa veľmi podobá na dianie v komikse The Amazing Spider-Man #13 z roku 1964, kde Mysterio debutoval. Dianie sa v ňom točí okolo situácie, keď Spider-Man čelí obvineniu z niekoľkých lúpeží a sám Spider-Man si nie je istý, či náhodou nemá rozdvojenú osobnosť a navštívi preto psychiatra. Mysterio sa v tejto konštelácii ukáže aj v redakcii Daily Bugle a Jamesonovi oznámi, že je bojovník so zločinom a že problém menom Spider-Man vyrieši. Jameson jasá a Mysteria, samozrejme, vo svojich novinách gloryfikuje. Vo výsledku príde na Mysteriove odhalenie a Spider-Man ho aj vďaka svoju Spider-Sense porazí. Ak berieme do úvahy fakt, že Mysterio je v tomto komikse postava bez špeciálnych schopností a iba využíva znalosti špeciálnych filmových efektov, ktorými dokázal všetkých oklamať, je krásne, aké je Far From Home blízke komiksu.

Prvý výskyt Mysteria

Skrullovia sú medzi nami!

Druhá potitulková scéna vás donúti si tento film pozrieť ešte raz. A určite budete sledovať konanie Nicka Furyho a Marie Hill oveľa detailnejšie. Práve oni sa totiž po hlavnom dianí v aute šokujúco premenili na Skrullov. Nicka Furyho predstavoval Talos a Mariu Hill jeho žena Soren. Trochu to vysvetľuje zvláštnu reakciu Nicka Furyho na spomenutie Captain Marvel, ktorý akoby ju mal plné zuby. Každopádne, môžeme to brať ako potvrdenie toho, že Skrullovia sú na Zemi už dlhodobo a po udalostiach filmu Captain Marvel zo Zeme úplne nezmizli. K čomu to môže v budúcnosti viesť? Ako prvá sa ponúka adaptácia eventu Secret Invasion. Ten je založený na tom, že Skrullovia infiltrovali Zem, odstavili niekoľkých dôležitých hrdinov a snažili sa Zem zabrať masívnou inváziou. Toto by bola určite látka, s ktorou by sa dalo hrať a ktorá by následne o niekoľko rokov mohla monumentálne vyvrcholiť. Chýbajú nám ale zlí Skrullovia. Kevin Feige sa síce vyjadril, že Skrullovia existujú aj v horšom variante, avšak na filmovom plátne o nich zatiaľ zmienka nebola.

Event Secret Invasion

Oveľa pravdepodobnejšou sa zdá myšlienka adaptácie Kree-Skrull War. Plusové body tejto teórii dáva aj spomenunie spiacich buniek Kree na planéte Zem vo Far From Home. Rasa Kree, ktorá nemá v MCU bohvieakú povesť, by si to teda mohla so Skrullmi rozdať na Zemi a mohla by to byť naozaj zaujímavá mela.

Kree-Skrull War v rámci UKK

S.W.O.R.D. v MCU?

V druhej časti druhej potitulkovej scény vidíme pravého Nicka Furyho na vesmírnej lodi obklopeného Skrullmi. Evidentne tam tomu šéfuje, a tak je pravdepodobné, že založil organizáciu S.W.O.R.D. (Sentient World Observation and Response Department). V komiksoch ide o organizáciu, ktorá je veľmi podobná S.H.I.E.L.D.-u, avšak monitoruje mimozemské hrozby, čo by v tomto prípade mohla byť rasa Kree. Samozrejme, ide len o domnienku, keďže o tejto organizácii nezaznelo ani slovo. Ako jemný teaser pred oficiálnym predstavením tejto organizácie v rámci MCU by to však dávalo zmysel.

The Peak – orbitálna stanica organizácie SWORD

Odpovede na otázky, ktoré tieto dve potitulkové scény vytvorili, sa dozvieme pravdepodobne až v roku 2021, keď sa predpokladá pokračovanie Spider-Mana. A možno sa niečo dozvieme aj na blížiacom San Diego Comic Cone.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 + 18 =