Spider-man je živý, plný živlov a v Európe!

Napriek tomu, že Spider-man (Tom Holland) v Avengers: Infinity War zomrel, v novom traileri pôsobí až podozrivo živo (pozor SPOILER, či to sa píše pred?). V každom prípade, nebudeme riešiť, kedy sa film odohráva, či prečo sa všetci tvária, akoby nebola polovica živých bytosti vymazaná lusknutím šialeného Titána, ktorý ma záľubu vo farmárčení. Skôr si povedzme, kde sa film bude odohrávať. Náš (v tomto prípade váš) priateľský sused Spider-Man sa vydal za veľkú mláku omrknúť starý kontinent. Áno, natáčalo sa aj v Čechách a všetkým, čo máte fotky s hereckým ansámblom, nechutne závidím!

Čuduj sa svete, Peter v Európe narazí na Nicka Furyho (Samuel L. Jackson), ktorý je taktiež až zázračne celistvý a živý. No a ako to už býva zvykom, tam, kde je Nick Fury, je aj nejaká tá prácička pre nejedného hrdinského milovníka elasťákov. Presne tak, Spider-Mana si problémy nájdu aj v Európe a podľa traileru to vyzerá, že ich nebude málo! Ak ste po pozretí traileru nadobudli pocit, že ste videli jedného z obávaných záporákov známeho pod menom Hydro Man, nebudem sa čudovať. Skutočnosť je však troch iná. A za odpoveďou je potrebné zájsť do 80. rokov.

Skupina The Elementals je humanoidná rasa, ktorá na Zem prišla ešte pred vznikom pôvodnej Atlantídy (domovom Namora, nie Aquamana, sme v Marveli), aby si tu založila kráľovskú ríšu, v ktorej si veselo bačovali. Podľa názvu je jasné, že oplývajú silou štyroch elementov. Menovite Hydron (voda), Magnum (zem), Zephyr (vzduch) a Hellfire (oheň) boli však neskôr zo Zeme vyhnaní a ich opätovné snahy získať späť svoju zašlú slávu skončili zakaždým neúspechom. Ich prvý výskyt bol v roku 1974 v komikse Supernatural Thrillers #8 a odvtedy sa objavili len v pár číslach. V skutočnosti ide o druhoradých, ak nie treťoradých záporákov, ktorí sa v komiksoch nikdy nestretli so Spider-Manom!

The Elementals (zdroj: Marvel)

Vrátime sa však k fešákovi menom Hydro Man. Existuje totiž možnosť, že tvorcovia zamenia Hydrona za Hydro Mana a zároveň z neho spravia vodcu tejto zločineckej skupiny. Dávalo by to zmysel, Hydro Man, vlastným menom MorrisMorrieBench, je, ako som už písal, jeden z najslávnejších a najobávanejších Spideyho záporákov. Mimochodom, túto možnosť/teóriu možno potvrdili samotní tvorcovia, keď nám ukázali záber s loďou, ktorá bola označená ako „Asm 212“. Možno vám to nič nehovorí, ale pokiaľ spomeniem, že prvý výskyt Hydro Mana bol v zošite Amazing Spider-Man #212, tak by ste už mali vedieť, na čo myslím. Možno (mokré sny fanúšikov) v Marveli zájdu ešte ďalej a dočkáme sa aj Sandmana, ktorého už ale poznáme z Raimiho trilógie!

Záber potvrdzujúci Hydro Mana? (zdroj: Marvel)

To však nie je úplne všetko. Posledným bodom, pri ktorom sa oplatí zastaviť, je Mysterio (Jake Gyllenhaal). Nebudem klamať, ja mám tohto záporáka skutočne rád, Old Man Logan zrejme nie, ale to už je len vecou vkusu. Idem si ktorúkoľvek jeho inkarnáciu, rovnako sa zakaždým teším, keď sa objaví aj mimo komiksov – v hre Spider-Man: Shattered Dimensions či v animovanom seriály z 90. rokov. No a, priatelia, aby som bol úprimný, na jednu vec som prišiel. Mysterio nikdy nie je tým, čím sa zdá byť. Áno, trailer, tvorcovia, Nick Fury či aj celé Disney sa nám snaží nahovoriť, že Mysterio bude ten dobrý a bude bojovať po boku Spider-Mana, ale úprimne, ja mu neverím ani akvárium na krku! Mysterio je majstrom ilúzií a klamu. Nečudoval by som sa teda, keby aj spomínaní The Elementals boli jeho výtvormi, ktorí z neho len majú spraviť „na oko hrdinu“. Vážne, je to starý lišiak!

Spider-Man: Far From Home vstupuje do kín už 4. 7. 2019

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
25 + 23 =